• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujoji švietimo ministrė Raminta Popovienė iki balandžio žada peržiūrėti tvarką, numatančią, jog vienuoliktą klasę galima formuoti tik tada, kai ją sudaro 21 mokinys.

Naujoji švietimo ministrė Raminta Popovienė iki balandžio žada peržiūrėti tvarką, numatančią, jog vienuoliktą klasę galima formuoti tik tada, kai ją sudaro 21 mokinys.

REKLAMA

„Mūsų sprendimas (dėl minimalaus vaikų skaičiaus klasėse – BNS) tikrai bus, mes turime padaryti artimiausiu laiku, iki balandžio mėnesio ar dar greičiau Vyriausybės nutarimu“, – interviu BNS penktadienį sakė R. Popovienė.

„Kitą savaitę sėdame dirbti šiuo klausimu, bus sudaryta darbo grupė“, – teigė ministrė.

Kiekybiniai kriterijai III klasės formavimui, kai mažiausias mokinių skaičius klasėje gali būti 21-as, įsigaliojo nuo praėjusių metų rudens.

Kol kas tikslaus minimalaus vaikų skaičiaus klasėje ministrė nepateikė, dėl to bus diskutuojama su savivaldybėmis.

„Žiedinės savivaldybės siūlė 15 moksleivių, kitos siūlo, kad grįžtume prie 12, kaip jau buvo. Iš tiesų, spręsime, kaip tą padaryti“, – teigė R. Popovienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tarsimės su savivaldybių merais (...), nes būtent savivaldybės geriausiai mato ir turi matyti, kaip jos turi dėlioti savo mokyklų tinklą, koks yra gimstamumas tame regione, kiek ateis vaikų, ar jie neateis, ar tikrai ten bus gimnazija“, – sakė ji.

REKLAMA

Pasak ministrės skirtingiems regionams galimai bus taikomi skirtingi kriterijai, atsižvelgiant į mažėjantį arba augantį gyventojų skaičių.

R. Popovienė pabrėžė, jog daugiausiai problemų taikomi kriterijai iššaukė šalies regionuose, kur teko imtis įvairiausių sprendimų klasėje trūkstant vos kelių vaikų.

„Šiuo atveju, aš visą laiką pabrėžiu ir pasikartoju, kad mes turime matyti visą Lietuvą. Aišku, ji yra skirtinga, didmiesčiuose mes turime vienas problemas, bet regionuose mes turime kitas. Būtent tas 21 moksleivio įvedimas labiausiai palietė regionines mokyklas“, – sakė ministrė.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien turime įvairiausių netgi teisinių sprendimų dėl to, kuomet kai trūksta kelių vaikų, jų yra 15 ar 17, tai tiesiog ta klasė dirbtinai turi būti padaryta ar kitos klasės filialu, arba ji turi būti prijungta prie kitos gimnazijos“, – kalbėjo ji.

Dar iki įsigaliojant naujajai tvarkai, ja ėmė piktintis dalis Vakarų Lietuvos mokyklų.

Dėl to Vyriausybė įvedė išimtį. Mokyklai patvirtinus, kad 21-o vienuoliktos klasės mokinio neturės tik vienus metus, taikoma išlyga ir leidžiama formuoti mažesnę klasę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų