• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paaiškėjus Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatams, ekspertai sako, kad jie nenustebino ir atspindėjo visuomenės nuomonės apklausas, galima sveikinti rinkimų laimėtojus – Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP).

Paaiškėjus Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatams, ekspertai sako, kad jie nenustebino ir atspindėjo visuomenės nuomonės apklausas, galima sveikinti rinkimų laimėtojus – Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP).

REKLAMA

„Jeigu pasižiūrime į rezultatus, į bendrąsias tendencijas, jos beveik idealiai atspindi visuomenės nuomonės apklausas. Turime pripažinti, kad tos visuomenės nuomonės apklausos su visomis paklaidomis buvo teisingos ir parodė mums tokį Seimą, kokį mes išsirinkome“, – BNS pirmadienį sakė Klaipėdos universiteto Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros lektorė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili.

Jos nuomonei antrino ir politikos antropologas Bernaras Ivanovas.

„Viskas kaip ir prognozuota, mūsų tikrovės rėmuose“, – BNS sakė jis.

Vertinant ne tik daugiamandatės rezultatus, bet ir atsižvelgiant į vienmandačių antro turi kandidatus, pasak G. Burbulytės-Tsiskarishvili, daugiausiai šansų turi LSDP.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip bedėliotume, vis tiek tikrai yra žymiai daugiau šansų, kad vienmandatėse, daugumoje jų (...), nugalės socialdemokratų atstovai“, – teigė ji.

REKLAMA

Tuo metu B. Ivanovas į prognozuojamą partijos pergalę žvelgė skeptiškiau.

„Džiaugtis gali socdemai tuo, kad jie geba savo resursą mobilizuoti, o visa kita – rinkėjai pajus po to, kai iš esmės niekas nepasikeis“, – sakė ekspertas.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, suskaičiavus balsus visose apylinkėse, už socialdemokratus balsavo per 19 proc. rinkėjų, ši partija daugiamandatėje apygardoje užsitikrino 18 mandatų iš 70-ies galimų. Dar du socialdemokratai išrinkti pirmajame ture vienmandatėse apygardose. Antrajame rinkimų ture viendmandatėse apygardose varžysis 35 socialdemokratų kandidatai. 

REKLAMA
REKLAMA

Su laimėjimu ekspertai taip pat sveikina pirmą kartą rinkimuose dalyvavusią partiją „Nemuno aušra“, ji liko trečioje vietoje.

„Nemuno aušrą“ galima sveikinti su laimėjimu, jie yra laimėtojai, jie tikrai parodė labai gerus rezultatus. Visuomenės nuomonės apklausos tą ir rodė. Savo pasirinkimu rinkėjai įrodė, kad visuomenės apklausos neklysta“, – kalbėjo G. Burbulytė-Tsiskarishvili.

B. Ivanovas akcentavo, jog ši sėkmė – ilgo darbo mobilizuojant rinkėjus vaisius.

„Įdėtos pastangos atsipirko „Nemuno aušrai“, jie daug keliavo, daug bendravo, daug agitavo (...)“, – sakė politikos antropologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jungtinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir advokato Igno Vėgėlės komandos sąrašas tik per plauką įveikė 7 proc. barjerą – surinko 7,02 proc. balsų.

G. Burbulytės-Tsiskarishvili manymu, dalis rinkėjų nuo „valstiečių“ nusisuko neįtikinti kartu su partija į rinkimus ėjusio Igno Vėgėlės pasirodymu viešojoje erdvėje, debatuose.

„Ponas Vėgėlė lyginamajame kontekste su kitais politikais ne ypatingai sublizgėjo, tai turime pripažinti, kad ir šituose debatuose (...) ar tai patirties trūko, ar per didelį užtikrintumą norėjo parodyti, o kitiems kandidatams geriau pavyko“, – kalbėjo politologė.

REKLAMA

Panašios nuomonės laikosi ir B. Ivanovas, pasak jo, I. Vėgėlės kampanijoje pritrūko „energijos ir charizmos“.

„Aišku, kad I. Vėgėlė ne S. Skvernelis ir jam tokio politinio ūpo pritrūko. Mes nematėme labai aktyvios kampanijos, priešingai nei „Nemuno aušros“, ir aišku, kad tokios vangios rinkiminės akcijos negalėjo atnešti daug naudos“, – sakė jis.

Už Sauliaus Skvernelio vadovaujama opozicinę Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ balsavo daugiau kaip 9 proc. rinkėjų.

REKLAMA

B. Ivanovas sėkmę linkęs priskirti šio politiko asmeninėms charakteristikoms bei vykdytai kampanijai prieš buvusius bendrapartiečius.

„Tas pasišpilkavimas, gebėjimas gražiai paaiškinti problemas, šito iš S. Skvernelio neatimsi, jis tą gebą padaryti. O jo oponentas, iš kurio jis balsų nemažai atėmė, tai yra pats R. Karbauskis, jis, deja, kaip frontmenas nusileidžia“, – dėstė jis.

Ekspertų nuomone, 5 proc. barjero neįveikusiai Laisvės partijai šiuose rinkimuose koją pakišo dalyvavimas valdančiojoje daugumoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu jie būtų trenkę durimis praėjus metams po koalicijos sudarymo, galbūt jų būtų likimas kitoks“, – svarstė B. Ivanovas.

G. Burbulytė-Tsiskarishvili savo ruožtu teigė, jog būta keletas priežasčių – neįvykdyti pažadai, „jaunimas nebesusiviliojo“, taip pat liberalių pažiūrų rinkėjai turėjo alternatyvą.

„Buvo kitas pasirinkimas, alternatyvus liberaliai mąstantiesiems, galbūt net, sakyčiau, vyresnio truputėlį, brandesnio amžiaus žmonėms, ir jie rinkosi Liberalų sąjūdį“, – sakė ji.

Po dviejų savaičių Seimo nario rinkimai vyks dar 63 apygardose, antrajame ture varžysis dešimt demokratų.

Vilniuje didelis socdemų plakatas su Blinkevičiūtės pajaunintu atvaizdu skelbia: „Energetikos įmonės tarnaus žmonėms. Kainos bus sąžiningos“.
Taigi pažadais vilioja partijos vadovė kitaip sakant geriausias partijos asmuo. Sužinojau, kad minimos įmonės tarnaus žmonėms. Čia minties atradimas. Jeigu ne Blinkevičiūtė, įmonės būtų tarnavę ne žmonėms.
Antras pažadas užvedė ant kitos minties: ar sąžininga Blinkevičiūtės tašė? O jeigu socdemams rūpi kainų dydžio reguliavimas, tai kur atsidurs rinkos ekonomika? Hm ...
po antro turo duodu 75 proc tikimybe jog rinkimus laimejo konservai
ko ta išsiviepus visada
ko ta išsiviepus visada
nieko jūs dar nelaimėjot
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų