Tyrimo metu nustatytas galimas sukčiavimo modelis: nukentėjusysis pamatęs platinamą informaciją, reklamą socialiniuose tinkluose ir telefonu įkalbėtas investuoti į finansų biržas, įsigyjant naujas kriptovaliutas, įtikintas vykdo brokeriu prisistatančio asmens nurodymus. Įprastai rusiškai kalbantis asmuo telefonu paprašo įdiegti kompiuterines programas leidžiančias legaliai jungtis prie nukentėjusio kompiuterio (AnyDesk, TeamViewer ir t.t.) ir pilnai jį valdyti, prašomas prisijungia prie savo banko sąskaitų, o po to brokeriu prisistatantis asmuo įvykdo pavedimus į įvairių šalių banko sąskaitas, taip visiškai ištuštindami gyventojų sąskaitas.
Pirminiais duomenimis telefono numeriu, iš kurio skambinama gyventojams, naudojasi asmenys iš trečiųjų šalių, nors gyventojui rodo, kad skambinama iš Lietuvai priskirto telefono numerio, kurio pradžia itin dažnai būna +370 52***. Pastebima, kad dažniausiai nelegaliai finansines investicijas siūlo įmonės registruotos Afrikos, ar kokio nors salyno valstybėse.
Kauno apskrities policijos pareigūnai įspėja gyventojus būti atsargiems ir budriems, nepasitikėti panašaus pobūdžio pasiūlymais, skambučiais, neįsidiegti jokių programų, leidžiančių valdyti kompiuterį ir tuo labiau nevykdyti bankinių operacijų. Lietuvos Banko interneto svetainėje skelbiama informacija apie nelegalias finansines paslaugas siūlančias interneto svetaines, jos blokuojamos, tačiau socialiniuose tinkluose galima rasti šių tinklapių reklamų, todėl gyventojai turi būti itin atidūs.
Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. už sukčiavimą numatomas laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.