• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant užkardyti telefoninius sukčiavimus ir kitas nusikalstamas veikas, kurioms vykdyti kaip įrankiai laisvės atėmimo vietose naudojami judriojo ryšio telefonai ir SIM kortelės, sutarta blokuoti nusikalstamos veikos padarymo įrankius – judriojo ryšio telefonų IMEI kodus ir (arba) SIM korteles, pagal Lietuvos kriminalinės policijos biuro pateikiamą blokavimo algoritmą.

Su tokiu prašymu praėjusią savaitę policijos generalinis komisaras kreipėsi į visus mobiliojo ryšio operatorius.

Išanalizavus pastarųjų metų duomenis pastebimas nuo telefoninių sukčių nukentėjusių asmenų ir jų patirtų nuostolių akivaizdus didėjimas. Atliktų ikiteisminių tyrimų analizė rodo, kad asmenys, būdami laisvės atėmimo vietose ir vykdydami telefoninius sukčiavimus, visuomet skambina iš judriojo ryšio telefonų panaudojant išankstinio apmokėjimo SIM korteles, nors judriojo ryšio telefonai ir SIM korteles įtrauktos į daiktų ir reikmenų, kuriuos nuteistiesiems turėti draudžiama, sąrašą.

Pasikonsultavus su mobiliojo ryšio bendrovėmis ir Kalėjimų departamentu prie Teisingumo ministerijos bei gavus visų pritarimą, priimtas sprendimas, kad tikslinga techninėmis priemonėmis identifikuoti laisvės atėmimo vietose nusikalstamoms veikoms daryti naudojamų judriojo ryšio MEI kodus ir (arba) SIM korteles ir blokuoti juos pagal Lietuvos kriminalinės policijos biuro pateiktą algoritmą. Toks algoritmas galės būti koreguojamas, atsižvelgiant į besikeičiančius nusikaltimų darymo būdus.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiais metais policijos įstaigose pradėti 637 ikiteisminiai tyrimai dėl nusikalstamų veikų, padarytų pasinaudojant judriojo ryšio telefonais, kai nustatyta, kad buvo skambinta iš laisvės atėmimo vietų. Šiomis nusikalstamomis veikomis buvo padaryta turtinė 2 642 480 Lt žala.

REKLAMA

„Omnitel“ komentaras

Policijos departamentui šiandien išplatinus pranešimą spaudai apie policijos, Kalėjimų departamento ir operatorių susitarimą blokuoti skambučius iš įkalinimo įstaigų, norėtume pridurti, kad telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, rūpindamasi savo klientų ir visos visuomenės saugumu, jau kuris laikas aktyviai bendradarbiauja su policija šiuo klausimu.

Siekdama apsaugoti savo klientus nuo telefoninio sukčiavimo ir padėti užkirsti kelią nusikaltimams, kuriems vykdyti kaip įrankiai laisvės atėmimo vietose naudojami mobiliojo ryšio telefonai ir SIM kortelės, „Omnitel“ jau nuo 2013 m. gegužės savo iniciatyva taiko su policijos atstovais aptartą algoritmą, leidžiantį identifikuoti galimus telefoninio sukčiavimo atvejus, taip pat taiko atitinkamas mobiliojo ryšio telefonų ir SIM kortelių blokavimo priemones.

Esame pasirengę ir toliau visapusiškai bendradarbiauti su šalies policija sprendžiant šią opią problemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų