• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje buvę Lietuvos policijos logistikos centro vadovai bei statybos bendrovės „Garantas“ atstovai kaltinami sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnyba bei dokumentų klastojimu.

REKLAMA
REKLAMA

Į teisiamųjų suolą pateko Logistikos centro vadovas Laimutis Džervus, statybos skyriaus vedėjas Saulius Laukaitis, vyriausiasis specialistas Donatas Grigusevičius.

REKLAMA

Taip pat teisėsaugininkų dėmesio sulaukė bendrovės „Garantas“ generaliniai direktoriai Antanas Mickonis ir Linas Morkevičius, Mikelėnas, Audrius Jokštys, Laimutis Šlepikas.

Kaip juridinis asmuo teisiama ir pati bendrovė „Garantas“.

Į teisėsaugininkų akiratį policijos ir statybos bendrovės atstovai pateko, kai gavę biudžeto pinigus parengė policijos pastatų statybos projektus. Už tas pačias lėšas ketinta pastatyti Vilniaus areštinės pastatą, tačiau iki šiol įstaigos vietoje želia žolė.

REKLAMA
REKLAMA

Generalinės prokuratūros teigimu kaltinimai L. Džervui, S. Laukaičiui ir bendrovės „Garantas“ direktoriams pateikti nepagrįstai ir neteisėtai rangos sutartyse nustačius statybos darbų kainos perskaičiavimo galimybę ir su rangovu sudarius nepagrįstus sandorius, kuriais tyčia buvo padidinta statybos kaina ir valstybės investicijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat minėti asmenys įtariami dokumentų suklastojimu, kurių pagrindu Policijos departamentas nepagrįstai apmokėjo rangovui dideles pinigines sumas už realiai nepanaudotas statybines medžiagas ar už neatliktus darbus.

Dėl neteisėtais šių asmenų veiksmais padarytos didelės žalos Policijos departamento turtiniams interesams byloje pareikštas beveik aštuonių milijonų litų civilinis ieškinys.

REKLAMA

Dokumentai buvo klastojami

Baudžiamoji byla pradėta, kai Vidaus reikalų ministerijos Vidaus audito skyrius atliko Policijos departamento investicinių projektų valdymo auditą.

Iš pateiktų vidaus audito išvadų matyti, kad Lietuvos policijos logistikos centras, parinkdamas rangovą, projektuodamas ir statydamas Ukmergės rajono bei Elektrėnų policijos komisariatų pastatus ir rekonstruodamas specialiosios paskirties pastatą Vilniuje, Minsko plente, galėjo padaryti apie 16 milijonų litų žalos valstybei.

REKLAMA

Be to, auditoriams abejonių sukėlė valstybės lėšų panaudojimas be konkurso perkant darbus ir paslaugas, nes nebuvo pateikti lėšų teisėtą panaudojimą grindžiantys dokumentai.

Pastatydavo ir pamiršdavo

Audito išvadose teigta, kad Logistikos centras pradėdavo statybas neparengęs tinkamų dokumentų. Tokie veiksmai, bylos duomenimis, lėmė, kad, pavyzdžiui, rekonstruotas ir su visu inventoriumi stovintis specialiosios paskirties pastatas Minsko plente dėl iki šiol nesutvarkytos dokumentacijos ir nepaklotų lauko inžinerinių komunikacijų yra nenaudojamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rekonstruotame ir nenaudojamame pastate įšaldyta 15 milijonų litų valstybės investicijų.

Statyboms Ukmergėje ir Elektrėnuose vykdyti nebuvo taikytos viešojo pirkimo procedūros, motyvuojant, kad tai objektai, kurių projektuose, statybos bei montavimo darbuose bus slaptos informacijos.

Be to, nustatyta, kad statomi objektai buvo įslaptinti nepagrįstai ir minėtų darbų pirkimas turėjo būti viešas.

REKLAMA

Beje, šias statybas vykdė bendrovė „Garantas“, kaip įtariama, turėjusi privilegijuotą padėtį, gaunant Policijos departamento užsakymus specialiųjų pastatų statybos ar remonto darbams atlikti.

Kalbėta, kad L.Džervus pasinaudojo giminystės ryšiais su statybos bendrovės vadovais ir organizavo konkursą be teisės laimėti kitoms bendrovėms.

REKLAMA

Kaltę neigia

LPLC vadovas Laimutis Džervus neigia visus kaltinimus ir tikina, kad nepažeidė jokių teisės aktų, o statybų procedūros vykdytos pagal galiojančias taisykles: „Keista, kad VRM auditorius pradėjo patikrinimą tik tada, kai centro veiklą tikrino Valstybės kontrolė. Auditorius tada paėmė dokumentus, susijusius su pastatais Minsko plente, Ukmergėje ir Elektrėnuose, nustatė pažeidimus. O Valstybės kontrolė jokių pažeidimų nerado.“

Anot L. Džervaus, „Garantas“ pateikė geriausius siūlymus, todėl buvo pradėta pirkti statybos medžiagas, įrengtos aikštelės.

Teisiamasis tikino, kad parengus projektą pritrūko valstybės lėšų ir „Garantas“ sutiko statyti į skolą.

Augant delspinigiams susidarė milžiniška suma.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų