• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų žvaigždė Monika Navickienė atsistatydino iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų, tačiau klausimai apie tai, kaip veikia Lietuvos valstybės institucijos, ką jos pastebi ir ko nepastebi, kyla vienas po kito. 

Nors Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų žvaigždė Monika Navickienė atsistatydino iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų, tačiau klausimai apie tai, kaip veikia Lietuvos valstybės institucijos, ką jos pastebi ir ko nepastebi, kyla vienas po kito. 

REKLAMA

Vyriausybės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija ir Vyriausybė dviem sprendimais yra pripažinusi, kad „Foxpay“ akcininkė Ieva Trinkūnaitė, kuri yra tolima M. Navickienės sutuoktinio giminaitė, neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

Pirmą kartą sprendimas priimtas 2024 metų kovo mėnesį, kai M. Navickas norėjo I. Trinkūnaitei parduoti savo įmonę „LITLAB“, veikiančią Vilniaus aerodromo apsaugos zonos teritorijoje. 

Antrą kartą – 2024 metų birželio mėnesį, kai į Vyriausybės komisiją kreipėsi Lietuvos bankas, atlikdamas patikrinimą dėl „Foxpay“. Tuo metu „Verslo žinios“ jau buvo paviešinusios, kad keletas fintech įmonių, tarp jų ir „Foxpay“, dalyvavo schemoje, skirtoje aptarnauti nelegalius e.kazino. 

REKLAMA
REKLAMA

Du neigiami sprendimai 2024 metais

Šios išvados ir nutarimai yra nevieši. Portalas tv3.lt yra susipažinęs su 2024 metų kovo mėnesio išvada, kurioje aiškiai įvardijama, kad I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinio saugumo interesų dėl savo sugyventinio Vilhelmo Germano, su kuriuo kartu augina 3 bendrus vaikus. Vaikų kiekis liudija, kad ryšis yra ilgalaikis ir tęstinis. 

REKLAMA

V. Germanas ne kartą yra teistas už sukčiavimą ir kitus nusikaltimus, be to, komisija gavo neviešos informacijos iš Valstybės saugumo departamento ir Kriminalinės policijos biuro. Anksčiau šis vyriškis vadinosi Viliumi Žideliu. LRT laidoje „Dienos tema“ M. Navickienė būtent Viliumi vadino I. Trinkūnaitės sugyventinį, kurio neva beveik nepažinojo ir su kurio šeima 2023 metų vasario mėnesį skrido atostogauti privačiu lėktuvu į Dubajų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Investuotojai, artimai susijusiai su V. Germanu, kyla rizika, kad V. Germanas galėtų siekti paveikti investuotoją ar daryti kitokią įtaką jai valdant nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbios įmonės apsaugos zonoje veikiančios bendrovės akcijas“, – užkirsdama kelią „Foxpay“ įsigyti Vilniaus aerodromo apsaugos zonos teritorijoje veikiančią „LITLAB“ pasisakė komisija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė taip pat naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad 2024 metų birželio mėnesį priimtame nutarime įvardijama, jog „Foxpay" akcininkė pripažinta neatitinkančia nacionalinio saugumo interesų.

„Jūsų minimame Vyriausybės nutarime UAB „Foxpay“ akcininkė (investuotoja) pripažinta neatitinkančia nacionalinio saugumo interesų“, – nurodė Vyriausybė. 

REKLAMA

Tačiau neįsivaizduojama, kodėl 2022 metais Vyriausybė komisija, tikrinanti sandorius dėl nacionalinio saugumo, šių problemų neįžvelgė ir neužkirto kelio „Foxpay“ akcijų įsigijimui, nors visos aplinkybės buvo identiškos. 

Problemų prieš dvejus metus nematė

Kad I. Trinkūnaitei 2022 metais įsigyjant „Foxpay“ akcijas nebuvo pateikta jokių neigiamų Vyriausybės komisijos išvadų, kalbėdamas LRT radijui penktadienį išsitarė Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta. 

REKLAMA

„Finansų sektorius yra priskirtas prie strategiškai svarbių sektorių ir kiekvienas asmuo, kuris siekia įsigyti finansų rinkos dalyvį ar siekia gauti licenciją, privalo kreiptis į komisiją prie Vyriausybės“, – LRT radijui penktadienį sakė S. Krėpšta.

Vyriausybės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija portalui tv3.lt patvirtino, kad prieš dvejus metus I. Trinkūnaitei įsigyjant „Foxpay“ nė viena institucija nepateikė duomenų ir neinicijavo investuotojos patikros pradžios. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Trinkūnaitė kreipėsi į komisiją dėl UAB „Foxpay“ įsigijimo 2022 m. gegužės mėnesį. 

„Komisija kreipėsi į investuotojų patikrą atliekančias institucijas (Krašto apsaugos, Užsienio reikalų, Vidaus reikalų ministerijas, Generalinę prokuratūrą, Lietuvos banką, Valstybės saugumo departamentą, Policijos departamentą, Specialiųjų tyrimų tarnybą) dėl informacijos apie poreikį pradėti investuotojos patikrą dėl jos atitikties nacionalinio saugumo interesams gavimo. Komisija priima sprendimus remiantis tik atsakingų institucijų pateiktos informacijos pagrindu“, – portalui tv3.lt nurodė Vyriausybė. 

REKLAMA

„Institucijos  nepateikė duomenų, sudarančių pagrindą pradėti investuotojos atitikties nacionalinio saugumo interesams patikrą ir neinicijavo patikros pradėjimo“, – pridūrė savo atsakyme. 

Tačiau I. Trinkūnaitė su V. Germanu augina 3 bendrus vaikus, o tai rodo, kad ryšys yra ilgalaikis ir buvo pradėtas kur kas anksčiau nei 2022 metų gegužę. 

REKLAMA

V. Germanas buvo teistas keletą kartų. 2014 metais – už dokumento suklastojimą, disponavimą suklastotu dokumentu, svetimo turto įgijimu apgaule ir sukčiavimą. Tuomet skirta 70 parų arešto. 

2015 metais V. Germanas nuteistas už sukčiavimą, dokumento suklastojimą, disponavimą suklastotu dokumentu, jam skirta 1280 eurų bauda. 

2015 metų gruodį Vilniaus apygardos teismas nuteisė šį vyrą jau kitoje byloje už sukčiavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimą, laikymą, realizavimą bei paskyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant. Bet Lietuvos apeliacinis teismas 2016 metų balandį pakeitė Vilniaus apygardos teismo sprendimą ir pasiuntė V. Germaną į cypę. Į pataisos namus V. Germanas realiai pateko 2018 metų spalį ir 2019 metų rugsėjį buvo paleistas pagal lygtinį paleidimą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi 2022 metų gegužę Lietuvos institucijoms šie faktai turėjo būti žinomi. 

Užuominos apie privačius skrydžius dar kovą

M. Navickienė iš ministrės pareigų atsistatydino portalui 15min.lt paviešinus, kad politikė ir jos šeima 2023 metų vasarį privačiu lėktuvu skrido su I. Trinkūnaite ir V. Germanu į Dubajų, nors prieš tai dievagojosi, kad šių asmenų beveik nepažįsta, o bendravimas su jais yra labai retas. Politikė taip pat nesugebėjo prisiminti, ar apmokėjo savo šeimos gyvenimo išlaidas Dubajuje, nes esą šia informacija disponuoja jos vyras, kuris išvyko į tolimą kelionę motociklu. 

REKLAMA

Kas įdomu, kad Vyriausybės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija savo kovo mėnesio išvadose apie I. Trinkūnaitę užsimena, kad jiedu su V. Germanu viešina įrašus socialiniuose tinkluose iš bendro gyvenimo ir skrenda privačiais skrydžiais į užsienį, taip pat ir su kitais šeimos nariais. 

„Institucijos komisijai nurodė, kad investuotoja ir V. Germanas yra sugyventiniai, augina 3 bendrus vaikus, V. Germanas viešino poros įrašus iš bendro gyvenimo socialiniuose tinkluose, jie iki šiol kartu skrenda privačiais skrydžiais į užsienį, taip pat ir su kitais šeimos nariais“, – teigiama išvadose. 

REKLAMA

Nėra aišku, ar šiuo atveju turimas mintyje skrydis su M. Navickiene bei jos šeima, nes jų ryšys yra tolimas: I. Trinkūnakitė yra M. Navickienės sutuoktinio Mindaugo brolio žmonos sesuo. 

Ką blogo padarė Germanas?

Portalas tv3.lt gavo Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį V. Židelio byloje, kur jam buvo paskirta reali laisvės atėmimo bausmė. Paskui V. Židelis persivadino į V. Germaną. 

Byloje pateikta net 16 epizodų, kai V. Germanas apgaule įgijo ar siekė įgyti svetimą turtą, ir vienas epizodas, kai pas jį buvo rasta padirbtų 500 eurų banknotų. 

Iš bylos matyti, kad V. Germano veikimo modelis buvo gana paprastas: jis nusimatydavo įmonę ir suvaidindavo, kad ketina iš jos ką nors pirkti – pavyzdžiui, kompiuterius, kameras, objektyvus ar kitą brangią įrangą. Tuomet fiktyviai suvaidindavo, kad pervedė pinigus per kredito įstaigą ir prekes pasiimdavo. Bendra jo nusikaltimų turtinė žala šioje byloje siekė 161 tūkst. eurų, kai kurių nusikaltimų jis nepabaigė įgyvendinti. 

Kita klausimo pusė-kaip taip įmanoma pralošti 40 mln.,kad net šuo(atsakingos institucijos) nesulotų ?
"Vyriausybės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija" neatliko savo darbo. Bet tai skandalas! Jei komisija Vyriausybės, už tai atsakingas MP. Vadinasi Šimonytė. Čia tikriausiai jau Prezidento pareiga išsiaiškinti kodėl ta Komisija neveikia. Nes daugiau nėra kam -visų kitų institucijų atstovai įeina į Komisijos sudėtį. Seimo NSGK taip pat konservų naguose, tad saviškių jie nejudins.
Prisiminkit, ir skandalingi tyrimai ištirti LENKIJOS IR LAVIJOS pareigūnų.
MŪSŲ pedofilus išleidžia atostogauti....
ko dar jūs norit?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų