• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

66 metų Valdas Bieliauskas, po nelaimingo atsitikimo, įvykusio praėjusių metų lapkričio mėnesį Tasmanijoje plaukimo Franklino upe metu, tikisi pilnai reabilituotis, surinkti lėšų protezui ir kartu su bendraminčiais užbaigti suplanuotą misiją – praplaukti katamaranais kalnų upėmis visuose žemynuose su trispalve, rašoma pranešime žiniasklaidai.

4

66 metų Valdas Bieliauskas, po nelaimingo atsitikimo, įvykusio praėjusių metų lapkričio mėnesį Tasmanijoje plaukimo Franklino upe metu, tikisi pilnai reabilituotis, surinkti lėšų protezui ir kartu su bendraminčiais užbaigti suplanuotą misiją – praplaukti katamaranais kalnų upėmis visuose žemynuose su trispalve, rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

2013 metais Lietuvos vandens turizmo bendraminčių sumanyta ir 2015 metais Nepale pradėta vandens turizmo kelionių misija, kurios tikslas – katamaranais praplaukti išskirtines upes visuose žemynuose su Trispalve – finalinį etapą turėjo pasiekti Australijos žemyne, Tasmanijos saloje, įspūdingoje, nuošalioje gamtoje tekančioje Franklino upėje.

Tačiau penktąją kelionės dieną, nešant katamaranus per nepraplaukiamą slenkstį, įvyko nelaimingas atsitikimas. Vienas iš komandos narių – 66 metų Valdas Bieliauskas, būdamas krante ir eidamas padėti pervesti katamaraną, paslydo ant šlapios uolos ir įkrito į siaurą tarpeklį tarp akmeninių riedulių. Pro šiuos riedulius vanduo veržėsi itin stipria srove žemyn, suformuodamas sifoną. Viena koja įstrigo tarp uolų itin giliai.

REKLAMA
REKLAMA

Teko amputuoti koją

Komandos nariai, jau ne vieną dešimtmetį kartu plaukiojantys kalnų upėmis, turėjo reikiamą gelbėjimo įrangą ir apsaugines priemones, todėl iškart pradėjo gelbėjimo darbus. Tačiau, nepaisant didelių pastangų, tapo aišku, kad patiems ištraukti Valdo nepavyks. Buvo priimtas sprendimas palydoviniu telefonu išsiųsti SOS signalą ir laukti gelbėtojų.

REKLAMA

Vieno iš pagrindinių misijos sumanytojų Povilo Pelanio teigimu, gelbėtojų laukimas, matant draugą tarpeklyje, tarp uolų, vandenyje, buvo kelis kartus sunkesnis nei jo gyvenime praplaukti kalnų upių slenksčiai.

„Tiesiog supranti, kad pats nieko padaryti negali – gali tik stengtis išlaikyti draugą virš vandens, kad jo netrauktų gilyn, jį morališkai palaikyti ir tiesiog laukti. Gelbėtojai į tokią nuošalią vietą atvyko itin greitai – gal per porą valandų. Iš viso buvo net septyni sraigtasparniai. Gelbėtojai turėjo visą reikiamą įrangą su hidrauline sistema, bandė praplėsti uolas, kad būtų galima ištraukti Valdo koją, tačiau gamta buvo galingesnė. Vanduo buvo apie 12 laipsnių, bet plaukimo metu kalnų upėmis visada dėvime neopreninius kostiumus, todėl tai tikrai padėjo Valdui išlikti ir išvengti hipotermijos“, – pasakojo P. Pelanis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, po 22 valandų Valdo prabuvimo vandenyje ir visų įmanomų gelbėjimo darbų buvo priimtas sunkus sprendimas – amputuoti koją, bet išgelbėti žmogų.

„Šis sprendimas buvo aptartas su Valdu, kuris net po tiek laiko buvo sąmoningas ir pats suprato, kad tik tai gali jam padėti išsilaisvinti ir išgyventi. Jau pasiruošus amputacijai, atvykęs labiausiai patyręs specialistas eidamas prie Valdo pats paslydo ir patyrė rankos traumą, tad teko laukti kito specialisto ir atlikti naują anesteziją. Po amputacijos be sąmonės išlaisvintas Valdas trosu buvo įkeltas į sraigtasparnį ir išgabentas į Hobarto (Tasmanijos sostinės) ligoninę“, – sunkius išgyvenimus prisiminė P. Pelanis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išgelbėtas lietuvis tikisi, kad pavyks užbaigti žygius

P. Pelanis pažymėjo, kad Valdas dar tris paras išbuvo komoje, patyrė kelias operacijas, tačiau išgyveno, savo organizmo atsparumu nustebindamas Australijos medikus.

„Esame be galo dėkingi gelbėtojams, medikams, vėliau Valdą globojusiems Tasmanijos lietuvių bendruomenės atstovams ir Lietuvos ambasadoriui Australijoje už draugo išgelbėjimą ir sugrąžinimą namo.

REKLAMA

Šis įvykis sulaukė didelio dėmesio Australijoje ir kitose šalyse. Mes patys, likę be komandos draugo, grįždami iš Tasmanijos salos į žemyną sulaukėme daug vietinių palaikymo ir nuoširdžios pagalbos. Tai tikrai įkvėpė ir palaikė“, – sakė P. Pelanis.

Pasak V. Bieliausko, kuris dabar jau yra Lietuvoje, Lazdynų ligoninėje, jis labai tiki, kad misiją – kalnų upėmis per visus žemynus su Trispalve – pavyks užbaigti Australijoje, gal net 2026 metais. Iki šiol jau plaukta Karnali upe Nepale, Rio Maranon (Peru), Selway (JAV) ir Zambezi (Zambijoje ir Zimbabvėje).

REKLAMA

Renkama parama

Dabar V. Bieliauskas stiprėja ir bando vėl kabintis į gyvenimą. Viena iš jo svajonių – vėl vaikščioti ir ateityje galbūt net keliauti į žygius. Tam reikia kojos protezo.

Siekdami padėti įgyvendinti Valdui, jo draugai, bendražygiai ir artimieji įkūrė „Valdo B. labdaros ir paramos fondą“ ir pasidalijo pagalbos prašymu.

„Gręžiotis atgal, kaltinti likimą ir pasiduoti juodoms mintims ne mūsų Valdo būdui!

Dauguma bičiulio minčių šiuo metu sukasi apie keliasdešimt tūkstančių eurų kainuojantį kojos protezą, kuris leistų jam toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekdami padėti įgyvendinti šią Valdo svajonę, būdami jo draugai, bendražygiai ir artimieji, inicijavome ir įkūrėme VŠĮ „Valdo B. labdaros ir paramos fondas“, – rašoma feisbuke.

Rekvizitai aukai:

Gavėjas: VALDO B. LABDAROS IR PARAMOS FONDAS

Kodas: 307066422Adresas: Krivūlės 1C - 3, Vilnius, LT - 11341

Banko sąskaita: LT057300010191835411

Paskirtis: Parama Valdui Bieliauskui

„Savo pinigine auka, kviečiame ir Jus prisidėti prie paprasto žmogaus, paprastos svajonės – turėti abi kojas (tegul vieną ir netikrą) ir pavasario pumpurams besiskleidžiant išeiti į lauką pasivaikščioti...

Iš anksto ir labai nuoširdžiai Jums dėkojame!“, – teigia fondo įkūrėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų