„Gerbiamas Ignai Vėgėle, patvirtinkite sprendimą kandidatuoti iki galo ir perimkite „Vilties Prezidento“ kilnų vaidmenį bei misiją“, – teigiama laiške.
„Sutelkite plačią idėjinių bendražygių koaliciją, įvardykite atnaujintos valstybės viziją ir politinių reformų programą. Inicijuokite veržlią, orią ir nuoširdžią rinkimų kampaniją. Nemaža dalis Lietuvos žmonių šito laukiame ir mes Jums padėsime“, – rašoma jame.
Tarp pasirašiusiųjų laišką yra Kovo 11-osios Akto signatarai Bronislovas Genzelis, Leonas Milčius ir Algimantas Norvilas, pirmosios Vyriausybės ministras Albertas Sinevičius, smuikininkas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis, restauratorė paminklosaugininkė Gražina Drėmaitė, advokatas Rimas Andrikis, disidentė Nijolė Sadūnaitė, buvęs Seimo narys, rašytojas Vytautas Čepas, menininkas Vytautas Karčiauskas ir kiti.
Jų teigimu, I. Vėgėlė pats yra viešai pareiškęs nebematantis galimybių nekandidatuoti, todėl jo prašoma paskelbti galutinį sprendimą.
Pasak laiško autorių, valstybėje vyksta „negeri procesai, kurie kelia daugelio patriotiškai ir demokratiškai nusiteikusių piliečių nerimą bei nuoširdų lūkestį, kad padėtis būtų keičiama“.
Kreipimesi nurodoma, kad tapusi Europos Sąjungos ir NATO nare Lietuva prarado nacionalinės valstybės kūrimo viziją bei strateginius tikslus, jos valdžia laipsniškai tampa teritorine administracija, o piliečių bendruomenė praranda politinį subjektiškumą, vyksta „lietuvių kalbos ir lietuvybės apskritai apsaugos likučių išmontavimas“, stokojama įstatymo viršenybės, socialinio teisingumo, „užsienio politika atskiruose savo ruožuose akivaizdžiai kertasi su nacionaliniais interesais, ypač ūkio, kultūriniais interesais“.
„Asmenys, nesutinkantys su narcisizmu ir egoizmu apsinuodijusio elito nuomone bei pasaulėžiūra, šiandien ujami, marginalizuojami, stumiami į užribį. Žmonės, žiūrintys į lyčių vaidmenis ir šeimos paskirtį per tradicinės kultūros ir krikščioniškosios antropologijos prizmę, niekinami, apdalinami „vatnikų“ ir „putinistų“ etiketėmis. Vėl kėsinamasi į sąžinės laivę“, – rašoma kreipimesi.
„Ypač iškalbingas rodiklis yra beviltiškas Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimas. Mums gresia prūsų likimas“, – teigiama laiške.
Visuomenės nuomonių apklausos duomenimis, tarp galimų kandidatų į prezidentus advokatas I. Vėgėlė užima vieną aukščiausių vietų reitingų lentelėje.
Liepą skelbta naujienų portalo „Delfi“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad už G. Nausėdą per prezidento rinkimus būtų balsavę 19,3 proc. apklaustųjų, už I. Vėgėlę – 10,1 procento. Trečia vieta apklausoje teko visuomenininkui Andriui Tapinui, surinkusiam 6,6 proc. respondentų palaikymą.
Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.