• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pedagogai pradėjo neterminuotą streiką

Dalyje Lietuvos ugdymo įstaigų pirmadienį nevyksta pamokos - įvairiais skaičiavimais, nuo 50 iki 200 mokyklų bei vaikų darželių pradėjo neterminuotą streiką.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad pirmadienį streikuoja 50 Lietuvos mokyklų. Tuo metu streikuojančius pedagogus vienijančios profesinės sąjungos vadovas Aleksas Bružas tikina, kad streiko mastai kur kas didesni.

REKLAMA










"Turėtų būti kažkur apie porą šimtų. Vien Kauno apskrityje, įskaitant Jonavą, Prienus, streikuoja daugiau kaip 50 mokyklų. Neskaitant dar Žemaitijos, kur streikuojama masiškai, taip pat Marijampolės, Vilkaviškio", - BNS sakė A.Bružas.

Steikuojantys pedagogai reikalauja Vyriausybę šiemet algas kelti 15 proc. daugiau, nei numatyta. Mokytojai reikalauja, kad Vyriausybė 2008 metais pedagogų algas iš viso pakeltų 50 proc. Tuo metu Vyriausybė mokytojų atlygį nuo šių metų pradžios padidino 15 proc. (visiems biudžetininkams algos kilo 11,3 proc.), o nuo rugsėjo įsipareigojo algas didinti dar 20 proc.

REKLAMA
REKLAMA

"Ir tas jau numatytas atlyginimų kėlimas nėra dokumentuose įtvirtintas. Tai buvo viešieji ryšiai visi tie partijų susitarimai. Mes laukiame, kad tai nebūtų pažadai, kad jie būtų patvirtinti Vyriausybės posėdyje arba įstatymiškai Seime. Jie sako, kad planuojama, bet kiek aš žinau, jie pinigų tam dar neturi", - tikino A.Bružas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, streikuojantys mokytojai pasiryžę eiti į kompromisą, tačiau jis Vyriausybei kainuotų milijonus.

"Kadangi pakėlė ne tiek, kiek mes norėjome, mes eitume į kompromisą, jeigu dar paskirtų 186 milijonus, kad mokytojų algas būtų galima pakelti pagal streikuojančiųjų norus. Man atrodo, kad tai nesunku padaryti. Jeigu valdininkams gale metų galėjo duoti 262 milijonus premijoms, tai mes gavę tokius pinigus nebebūtume nieko ir kėlę", - sakė mokytojų atstovas.

REKLAMA

Šią savaitę mokytojai taip pat ketina rengti mitingus: pirmadienį pedagogai mitinguos Klaipėdoje, trečiadienį - Vilniuje prie Vyriausybės.

Pagal Darbo kodeksą, vaikų užimtumu, kol vyksta streikas, rūpinasi ugdymo įstaigų administracija, tad formaliai moksleiviai į mokyklą turėtų eiti.

REKLAMA

Nepatenkinti konfliktu tarp mokytojų ir valdžios, moksleiviai taip pat rengia protestus. Antradienį Lietuvos moksleivių parlamentas inicijuoja pilietinę akciją, kurios metu 8 - 12 klasių mokiniai vaikščios gatvių perėjose įvairiuose Lietuvos miestuose. Akcija siekiama atkreipti visuomenės bei valdžios dėmesį į tai, jog "dėl vis gilėjančių švietimo sistemos problemų labiausiai kenčia mokiniai". Skelbiama, kad moksleivių akcija apims daugiau kaip dvi dešimtis Lietuvos miestų ir miestelių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje. Daliai mokytojų streikuojant ar grasinant streikais, kita dalis derėjosi su Vyriausybe. Praėjusį pirmadienį buvo pasirašytas susitarimas dėl ilgalaikės švietimo darbuotojų atlyginimų strategijos, pagal kurią vidutinis mokytojų atlyginimas nuo 2138 litų šiuo metu kils iki 4113 litų nuo 2011-ųjų sausio.

REKLAMA

Dokumentą pasirašė premjeras G.Kirkilas ir daliai pedagogų atstovaujančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Rūta Osipavičiūtė. Praėjusį penktadienį susitarimą dėl mokytojų atlyginimų kėlimo pasirašė ir valdančiųjų partijų lyderiai.

REKLAMA

"Balsas.lt" kalbinta R. Osipavičiūtė teigia esanti iš dalies patenkinta pasiektais derybų rezultatais.  










Daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų