„Pernai tokiu metu čia buvau vilkėdama švarkelį, o šiemet net su paltu ir kepure šaltis nosį žnaibo“, - kalbėjosi vilnietės, atėjusios pamatyti šv. Patriko šventės proga pažaliavusios Vilnelės. Tačiau šalti, bet saulėti orai neatbaidė vilniečių Užupio prieigose atšvęsti pasaulyje itin išpopuliarėjusią airišką šventę rašoma pranešime spaudai.
Susirinkusius Vilnelės krantinėse ties įvažiavimu į Užupio Respubliką, lietuviškai pasveikino Airijos ambasadorė Lietuvoje Philomena Murnaghan, taip pat specialiu pasirodymu miestiečius ir svečius nudžiugino iš Airijos atvykusi merginų šokių grupė. Šventėje apsilankė ir Vilniaus meras Artūras Zuokas su dukra.
Norintieji labiau įsijausti į airiškas tradicijas ragavo Annės Jennings virto airiško troškinio ir tradicinio „Guinness“ alaus – jo per šv.Patriko šventę pasaulyje išgeriama net 10 mln. pintų. Šis skoniu ir išvaizda išsiskiriantis alus yra vienas iš nedaugelio alaus prekinių ženklų, pelniusių pasaulinį pripažinimą – galimybę jo paragauti turi net 150 pasaulio šalių gyventojai.
Švenės tęsinys tradiciškai vyks Viniaus bare „Piano Man Bar“ ir „Gringo Bar“.
Šv. Patriko diena pradėta minėti 1737 m. Bostone, Masačiusetso valstijoje, JAV. Manoma, kad 461 m. kovo 17 d. mirė Airijos globėjas – šv. Patrikas. Jo garbei šventės dalyviai vilki žaliais drabužiais su dobilo lapo motyvu. Legenda byloja, kad pasitelkdamas trilapio dobilo simbolį, šv. Patrikas aiškino Šventosios Trejybės sąvoką. Šiandien šiai šventei skirti žalieji paradai vyksta daugelyje pasaulio mietsų- nuo Niujorko iki Maskvos ir nuo Kopenhagos iki Sidnėjaus.
Upių dažymo žaliai tradiciją netyčia pradėjo Čikagos santechnikai, ieškodami skylių vamzdynuose ir tam naudoję specialius dažus. Nuo to laiko Čikagos upės dažymą iki šiol finansuoja santechnikų sąjunga. Dažai, naudojami upės dažymui, yra nekenksmingi ir greitai išsiskaido savaime.