Priimtas Seimo nutarimas "Dėl Seimo VI (pavasario) sesijos darbų programos" su posėdžio metu priimtais papildymais. Balsavo: už – 82, susilaikė 2.
Sesijos darbų programa papildyta konservatorių Kazio Starkevičiaus, Jurgio Razmos, Arimanto Dumčiaus pateiktais įstatymų projektais, tarp kurių – Seimo nutarimo "Dėl sąvartyno statybos Kazokiškėse uždraudimo" projektas Nr.XP-1580.
Prioritetiniai įstatymų projektų daliai priskirti per 50 projektų, kuriuos Seimas turėtų apsvarstyti ir priimti. Tarp jų – 5 eurointegraciniai įstatymų projektai, dėl kurių pradėta ES teisės pažeidimo procedūra.
Seimas artimiausiu metu turėtų priimti Teismų įstatymo pataisas, reglamentuojančias naują teismų pirmininkų skyrimo tvarką bei kadencijos trukmę. Pasak Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo, šiuo metu yra pasibaigusi 29 teismų pirmininkų kadencija, o naujuosius teismų pirmininkus Prezidentas siektų skirti jau pagal naują tvarką, kuri yra nustatyta naujame Teismų įstatymo projekte. Atsižvelgiant į tai, kad pagrindinio Teismų įstatymo projekto priėmimas gali užsitęsti, todėl nuspręsta pradėti svarstymo procedūra pataisų, kurios reglamentuoja naują teismų pirmininkų skyrimo tvarką.
Seimas taip pat artimiausiu metu turės svarstyti rinkimų įstatymų pataisas ne tik dėl savivaldybių tarybų rinkimų tvarkos, bet ir dėl merų rinkimų, mero ir tarybos funkcijų apibrėžimo bei rinkimų įstatymų pataisas pagal Konstitucinio Teismo nutarimą.
Įgyvendinant valstybinės politikos prioritetą – mažinti skirtumą tarp regionu bei siekti realios regioninės plėtros – numatoma peržiūrėti 2002 m. priimtą naują Regioninės plėtros įstatymo redakciją ir pakeisti (papildyti) nuostatas, stabdančias regioninę plėtrą.
Atsižvelgiant į aktualiausius Lietuvos visuomenės lūkesčius, kurie iš esmės iš esmės yra socialinio - ekonominio pobūdžio (susiję su socialinių nepriteklių, skurdo, nedarbo, mažų pajamų, turtinės diferenciacijos ir kitų problemų sprendimu), šios sesijos metu numatomi priimti Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo, Valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų išankstinio mokėjimo įstatymo, Valstybinio socialinio draudimo įstatymo, Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimus, Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir invalidumo pensijų dalies išmokėjimo, Darbo užmokesčio ir socialinės apsaugos išmokų indeksavimo įstatymus.
Kovą su korupcija ir aukštesnę politinę kultūrą turėtų skatinti Seimo planuojamas Tarnautojo elgesio kodekso patvirtinimas, Baudžiamojo kodekso bei Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymų svarstymas ir įgyvendinimas.
Į pavasario sesijos darbų programą įtrauktas Seimo jau priimtas Gamtinių dujų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas.
Numatoma priimti verslui svarbų Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuris turėjo būti priimtas Seimo rudens sesijoje. Jame nustatomi kriterijai, kuriais remiantis įmonės pripažįstamos mikroįmonėmis, smulkiomis ar vidutinėmis ir nuo to priklauso jų galimybė gauti valstybės paramą pagal Vyriausybės, apskričių ar savivaldybių smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programų įgyvendinimą. Seimui priėmus Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymo projektą, būtų labiau atsižvelgta į šio verslo sektoriaus interesus, būtų sudarytos palankesnės sąlygos smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai.
Siekiant skaidresnės privatizavimo procedūros, artimiausiu metu Vyriausybė ketina pateikti Seimui Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Numatoma nustatyti iš esmės naują privatizavimo būdą – konkurencinį aukcioną, kurio metu potencialūs pirkėjai viešai varžysis dėl privatizuojamo objekto ir visuomenė galės akivaizdžiai stebėti ir kartu, aišku, kontroliuoti privatizavimo eigą.
Pavasario sesijoje bus pateiktas Lietuvos Respublikos naujos atominės elektrinės įstatymo projektas, kuris turėtų sudaryti teisines sąlygas naujiems elektros energijos generavimo šaltiniams sukurti.
Programoje konstatuojama, kad strateginis Lietuvos Respublikos ekonominio saugumo prioritetas – sukurti tinkamas ekonomikos augimo sąlygas, mažinant šešėlinės ekonomikos poveikį ir siekiant užtikrinti aukštesnį piliečių gyvenimo lygį. Todėl planuojama pavasario sesijos metu priimti Seimo nutarimą "Dėl Ekonominio saugumo stiprinimo programos patvirtinimo". Įgyvendinus šią programą, valstybė bus tinkamai pasirengusi prevencijos priemonėmis užtikrinti ekonominį šalies saugumą, tinkamai kontroliuoti galimus grėsmės ekonominiam saugumui šaltinius.
Darbų programos dalyje "Teisė ir teisėtvarka" įrašyti projektai, susiję su Seimo Statuto pakeitimais, kurių priėmimas pagerintų teisės aktų rengimo ir priėmimo procedūrą, patikslintų pareigūnų skyrimo ir atleidimo pagrindus, Seimo valdybos įgaliojimus, komitetų sudarymo tvarką bei kryptis, laikinųjų komisijų sudarymo tvarką. Seimo Statutas turėtų būti papildytas nauju skirsniu "Įstatymų įgyvendinimas". Šiame projekte atsižvelgiama ir į kai kuriuos Konstitucinio Teismo sprendimus bei Seimo narių pasiūlymus Seimo Statutui.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymo projektu XP-948 siekiama užtikrinti savavališkų statybų prevenciją bei numatyti atsakomybę už kitus pažeidimus statybos srityje, kurių šiuo metu ypač padaugėjo.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto tikslas – mažinti kelių eismo įvykių, kuriuose nukenčia bei žūsta žmonės, skaičių, atsisakyti policijai nebūdingų funkcijų, didinti policijos pareigūnų veiklos skaidrumą.
Baudžiamojo kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto priėmimas turėtų griežtinti atsakomybę už nusikaltimus, vykdomus elektroninėje erdvėje, sudaryti sąlygas efektyvesniam šių nusikaltimų atskleidimui ir ištyrimui.
Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo pakeitimais numatoma patikslinti asmens kodo naudojimo reglamentavimą.
Kovo mėn. Seime bus išklausytas Respublikos Prezidento metinis pranešimas, vėliau - Vyriausybės metinė veiklos ataskaita.
Pavasario sesijoje numatoma išklausyti ir kitų institucijų vadovų, kuriuos skiria Seimas arba kurių paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, ataskaitas, tarp jų – Generalinės prokuratūros veiklos ataskaitą, Seimo kontrolierių ir kitų kontrolės įstaigų vadovų ataskaitas.
Seimas V sesijos metu (2006 09 10 – 2007 01 18) surengė 58 Seimo posėdžius. Priėmė: 153 įstatymus, 92 nutarimus, 1 rekomendaciją, 7 rezoliucijas, 2 pareiškimus.