• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liko labai mažai laiko, kai galite sunaikinti seną automobilį ir gauti nuo 1 tūkst. iki 6 tūkst. eurų kompensaciją. Ją galėsite išleisti naujam ar naudotam mažai taršiam automobiliui, elektromobiliui, viešojo transporto bilietams, elektriniam paspirtukui ar dviračiui.

Liko labai mažai laiko, kai galite sunaikinti seną automobilį ir gauti nuo 1 tūkst. iki 6 tūkst. eurų kompensaciją. Ją galėsite išleisti naujam ar naudotam mažai taršiam automobiliui, elektromobiliui, viešojo transporto bilietams, elektriniam paspirtukui ar dviračiui.

REKLAMA

Liko mažiau nei savaitė, kol galite tikėtis kompensacijos naujo automobilio įsigijimui, sunaikinę seną, taršią transporto priemonę. Iki birželio 1 d. 12.00 val. galima pildyti paraiškas gauti 1 tūkst. eurų kompensaciją, jei sunaikinote taršų automobilį ir įsigysite mažiau taršų. Taip pat galima gauti ir nuo 2,5 iki 6 tūkst. eurų kompensaciją, jei įsigijote elektromobilį.

Jei turite seną automobilį, nebūtinai už jo sunaikinimą gausite išmoką. Jūs turite būti automobilio savininkas ne mažiau kaip metus, techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d. (šiuo metu gali būti ir galiojanti, ir negaliojanti, svarbu ar galiojo nors vienai iš nurodytų datų).

REKLAMA
REKLAMA

Automobilio taip pat negalėsite numesti bet kur, jį sunaikinti turėtumėte Aplinkos ministerijos patvirtintoje įmonėje. Taip pat po sunaikinimo turite gauti specialų pažymėjimą, be kurio kompensacijos negalima gauti.

REKLAMA

Kompensacija taip pat neskiriama bet kokiai transporto priemonei įsigyti. Automobilio pirmosios registracijos diena neturi būti senesnė nei 2014 m. sausio 1 d., išmetamo anglies dioksido kiekis – ne didesnis nei 130 g/km. Šie kriterijai netaikomi, jei perkate elektromobilį.

Transporto priemonė turėtų būti varoma vien tik benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra arba be benzino dar ir dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra.

REKLAMA
REKLAMA

Įsigijus mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę, tinkamomis išlaidomis laikomos išlaidos, patirtos nuo 2021 m. sausio 1 d. Pareiškėjas įsigijęs mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę, įregistruoja savo vardu, o įsigijęs lizingo būdu - tampa valdytoju;

Įsigijusiems elektromobilį – nuo 2,5 iki 6 tūkst. eurų išmoka

Išmoką galima gauti ir elektromobiliui. Už naudoto elektromobilio įsigijimą valstybė jums suteiks 2,5 tūkst. eurų, už naujo – 5 tūkst. eurų kompensacija. Jeigu sunaikinote seną transporto priemonę, gausite jau minėtą tūkstantį eurų, tad išmokos dydis gali pakilti iki 6 tūkst. eurų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad gautumėte išmoką, elektromobilį turite būti įregistravęs savo vardu, o įsigiję lizingo būdu – tampate elektromobilio valdytoju. Transporto priemonė taip pat turi būti M1 klasės ir pirmą kartą registruota Lietuvoje.

Išmoką gaus taip pat tik tie, kurių įsigytai transporto priemonei energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio.

REKLAMA

Naujo elektromobilio pirmoji registracijos data arba modelio metai, pirmosios registracijos Lietuvoje data ir transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu data privalo būti ne ankstesnė nei 2021 m. vasario 2 d.

Jeigu norite įsigyti naudotą elektromobilį, tai pirmosios registracijos data turi būti ne ankstesnė nei 2016 m. balandžio 2 d. arba modelio metai ne ankstesni 2016 m., o pirmosios registracijos Lietuvoje data ne ankstesnė kaip 2021 m. vasario 2 d..

REKLAMA

Tinkamas elektromobilis kompensacijai gauti yra tas, kurio registracijos liudijimo „P.3 Degalų tipas arba galios šaltinis“ laukelyje nurodyta tik elektra. Pareiškėjas pagal šią Priemonę gali gauti vieną kompensacinę išmoką.

Aplinkos apsaugos projektų valdymo agentūra atkreipia dėmesį, kad norint gauti kompensaciją naujai įsigijus elektromobilį ir sunaikinus seną transporto priemonę teikiamas vienas prašymas, nurodant tiek naujai įsigyto elektromobilio, tiek sunaikintos senos transporto priemonės duomenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kompensaciją išnaudoja paspirtukams ir dviračiams

Išmoką galima gauti ne tik naujam automobiliui, bet ir viešojo transporto bilietui, paspirtukui, dviračiui. Norint gauti šią išmoką, galioja tos pačios sąlygos kaip ir naujam automobiliui.

Maksimali kompensacinės išmokos suma vienam pareiškėjui ne didesnė nei 1 tūkst. eurų. Priklausomai ką įsigyjate, tokią kompensaciją ir gaunate:

  • ne daugiau kaip 1 tūkst. eurų viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metiniams ar kitiems bilietams, išskyrus vienkartinius viešojo transporto bilietus;
  • ne daugiau kaip 1 tūkst. eurų E-piniginės papildymui viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius; už E-piniginės papildymą viešojo transporto paslaugų išlaidoms kompensuoti (išskyrus E-piniginės papildymą pinigais);
  • ne daugiau kaip 1 tūkst. eurų E-piniginės papildymui  už dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių (rekomenduojama elektromobilių) pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidų kompensavimui;
  • ne daugiau kaip 2 vnt. (iš viso) pasirinktų mažiau taršių transporto priemonių: nurodytų tvarkos aprašo 4.1 ir 4.2 papunkčiuose:
    • 500 eurų už elektrinį dviratį, elektrinį triratį ar elektrinį keturratį;
    • 300 eurų už dviratį ar elektrinį paspirtuką.

Nepasiturintiems gyventojams iki 2 tūkst. išmoka

Iki rugsėjo 1 d. paraiškas gali pildyti ir nepasiturintys gyventojai, kurie nori įsigyti mažiau taršų automobilį. 

REKLAMA

Išmokas galima gauti utilizavus taršų automobilį ir jį pakeitus M1 klasės transporto priemone, kurios bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km, ji turi būti pagaminta ne anksčiau nei 2012 m.

Norintieji gauti išmokas prašymą turi pateikti elektroniniu būdu – per Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą APVIS.

REKLAMA

Kam mokama kompensacija?

Pareiškėjas, norintis gauti šią kompensaciją, turės sunaikinti M1 klasės transporto priemonę, kurios įregistruotu ir registracijos liudijimo blanke įrašytu savininku ir valdytoju arba įregistruotu valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėn. iki 2021 m. gruodžio 1 d.

Be to, jis turės gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą ir ją išregistruoti iš Kelių transporto priemonių registro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po to įsigyti ir savo vardu įregistruoti mažiau taršų automobilį arba tapti jo valdytoju. Transporto priemonės valdytoju pagal tvarkos aprašą laikomas fizinis asmuo, įrašytas transporto priemonės registracijos liudijime.

Atkreipiamas dėmesys, kad nepasiturintis gyventojas – tai fizinis asmuo, kuriam Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka 6 mėnesius nepertraukiamai iki priemonės patvirtinimo metinėje sąmatoje dienos buvo teikiama piniginė socialinė parama. Šį statusą APVA tikrina Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų