Austrė palaiko tokią mintį, bet abejoja, ar naujakuriams Panevėžys galės suteikti visas sąlygas įsikurti. Austrę, prancūzę ir du ispanus šiemet savanoriauti pasikvietusi mokykla pasirūpino ne tik jų užimtumu, apgyvendinimu, maistu. Jaunų pečių neslegia ir mokesčių našta. Be to, su neįgaliais savanoriaujantys užsieniečiai gauna iki 100 eurų mėnesinių kišenpinigių.
“Mes turim pasistengti būti atviresni kitoms kultūroms, stengtis padėti kitiems žmonėms adaptuotis. Pavyzdžiui, aš atvažiuodama čia sulaukiau labai daug pagalbos ir rūpesčio, man padėjo adaptuotis, supažindino su krašto kultūra, turėjau kalbos pamokas, nors ir labai sunkias. Bet jei atvažiuosi čia ir niekas tavęs nelauks, tada bus be galo sunku“, - savo patirtimi dalijasi savanorė iš Austrijos.
Jau balandį pabėgėlių turėsiančios sulaukti savivaldybės privalės priimti visą būrį kitataučių tiesiai iš stovyklų Turkijoje, Graikijoje ar Italijoje. Nuspręsta, kad užsieniečiai keliaus į visus šalies didmiesčius ir Alytų. Tačiau Panevėžio valdininkai tokios atsakomybės kratosi, mat ne tik nežino, ką su svetimšaliais daryti, bet ir kur juos įkurdinti.
“Pabėgėlius savivaldybė turėtų priimti į savo butus, kuriuos turi, bet labai mažai butų yra. Šiuo metu savivaldybė turi tik vieną laisvą ir tai 2 kamb. butas, o pagal reikalavimus, jei didesnė šeima, neturėtume ką pasiūlyti“, - sako Socialinės paramos sk. vedėjas Viktoras Michailovas.
Valdininkai sako, kad šiuo metu net pati Vyriausybė negalvoja, iš kokių pinigų pabėgėliams reiks parūpinti pastogę, kas padės pramokti kalbos ar surasti darbo. Miestas ir taip stokoja socialinio būsto saviems vargšams, o ką jau kalbėti apie gausias pabėgėlių šeimas.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.