• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savo socialiniuose tinkluose žinomas gatvės fotografas Vincas Alesius užfiksavo neįprastą vaizdą – pačiame Vilniaus centre su specialiu prietaisu, tvarkydamas aplinką, vyras degino kieme esančią žolę ir taip sukėlė daug dūmų. Tiesa, Vilniaus miesto savivaldybė sako, kad tai yra įprasta praktika vakarų Europoje, siekiant išnaikinti plytelėse esančias piktžoles.

Savo socialiniuose tinkluose žinomas gatvės fotografas Vincas Alesius užfiksavo neįprastą vaizdą – pačiame Vilniaus centre su specialiu prietaisu, tvarkydamas aplinką, vyras degino kieme esančią žolę ir taip sukėlė daug dūmų. Tiesa, Vilniaus miesto savivaldybė sako, kad tai yra įprasta praktika vakarų Europoje, siekiant išnaikinti plytelėse esančias piktžoles.

REKLAMA

„Tokio dar nematęs“, – prierašą prie nufilmuoto vaizdo įrašo, kuriame su specialiu prietaisu darbuotojas degina žolę, paliko V. Alesius. 

Vaizdo įraše galime matyti, kaip darbuotojas iš lėto per žolę veda dujinį prietaisą, po kuriuo matyti, jog žolė yra deginama. Dėl degimo proceso iš aparato taip pat išeina gana didelis dūmų debesis, kuris vienu metu netgi paskandina darbuotoją dūmuose. 

Naujienų portalo tv3.lt žurnalistams susisiekus su V. Alesiumi, jis sutiko apie įvykį papasakoti daugiau. Fotografo teigimu, veiksmas vyko pačiame Vilniaus centre, netoli ten esančios Centro poliklinikos. 

REKLAMA
REKLAMA

„Aš ėjau į stotelę ir pamačiau jį (vyrą, deginantį žolę – aut past.) Cvi parke. Atkreipiau dėmesį, nes ugnis ėjo iš to aparato apačios. Pastebėjau, kad jame įstatytas dujų balionas ir jis kažką ten degina“, – pasakojo vyras. 

REKLAMA

Fotografo supratimu, deginama buvo žolė. Tačiau abejonių, ar toks aplinkos tvarkymo būdas yra normalus, kėlė tai, jog iš aparato ėjo didelis kiekis dūmų.

„Tikrai jautėsi kvapas, buvo daug dūmų. Nežinau ar čia taip gerai yra“, – dalinosi V. Alesius. 

Į pasidalintą vaizdo įrašą sureagavo ir nemaža dalis gyventojų, kurių dalis piktinosi tokiu žolės deginimu

„Išprotėjo visai Vilniaus miesto savivaldybė“, – teigė vienas komentatorius.

„Turbūt čia nesiskaito, kaip kenksmingos darbo sąlygos?“, – svarstė kitas.

Taip naikinamos piktžolės

Visgi, kita dalis komentatorių teigė, kad tokiu būdu yra naikinamos piktžolės, augančios tarp skvere esančių plytelių. O toks piktžolių naikinimo būdas yra plačiai naudojamas ir kitose Europos valstybėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Visoje centrinėje ir vakarų Europoje žoles ant šaligatvių, tarp plytelių jau n metų taip naikina. Sveiki atvykę į 2024-uosius“, – sakė vienas iš komentatorių.

Jam antrina ir kiti po vaizdo įrašu komentuojantys žmonės, kurie teigia, kad nieko neįprasto vaizdo įraše neįžvelgia.

Danijoje kiekvieną vasarą tokiu būdu iš šaligatvių plytelių tarpų žolės naikinamos“, – dalinosi kitas komentatorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

tv3.lt naujienų portalo žurnalistams susisiekus su Vilniaus miesto savivaldybės atstovu Irmantu Kuzu, jis patvirtino, kad tokiu prietaisu naikinamos piktžolės ir tai yra įprasta praktika Europos Sąjungos šalyse.

„Vaizdo įraše užfiksuotas prietaisas – piktžolių naikinimo mašina „HOAF WeedAir 50/75i“, kuri atitinka ES direktyvose pateiktus saugos ir sveikatos reikalavimus. Tokio tipo įrenginiai naudojami parkuose, kuriuose įrengta biri takų danga“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

REKLAMA

Jo teigimu, panašūs įrenginiai yra naudojami įvairiuose Europos Sąjungos parkuose bei kitose Lietuvos savivaldybėse ir lankytinose vietose. O šiuos darbus atlieka „Vilniaus miesto parkų“ darbuotojai. 

Tvirtinama, kad toks piktžolių naikinimo būdas pasirinktas dėl savo efektyvumo ir ekologiškumo. 

„Žolės ir jų sėklos yra stipriai kaitinamos ir žūsta, nėra naudojami chemikalai, kurie galėtų pakenkti aplinkai. Taip pat ir žmogiškų resursų tausojimo. Piktžolės kaitinamos tik takuose“, – sakė I. Kuzas, pridurdamas, kad stiprų kvapą sukelia kaitinama žolė.

tv3.lt žurnalistams pasiteiravus ar darbuotojai yra aprūpinami kokiomis nors apsaugomis ar kaukėmis nuo susidariusių dūmų darbo metu, teigta, jog tai priklauso nuo pačių darbuotojų sprendimo.

„Kaukės nėra privalomos, jos rekomenduojamos“, – atsakė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas. 

Taršos mokestis bus?
"...toks piktžolių naikinimo būdas pasirinktas dėl savo efektyvumo ir ekologiškumo"
Ekologiškumo?! Ar klimato kaita jau baigė savo pasirodymą, ir degimo produktai nebeskatina klimato kaitos?
Klounai nerimsta..... Europoje nusiurbtu lapus, dulkes, tada nudegintu kai apsiniaukę, lietutis toks silpnas...... Tik klounai šneka apie ekologiją, mokesčius, tarša ir išduoda draugams leidimą blokuoti magistralinių kelią ir teršti per tipo ralį visa pajūrį..
.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų