„Gerbiu žmonių teisę į taikų demokratinį protestą, todėl sveikinu visus, kurie ten susirinks ir turės savo nuomonę. Kaip ir minėjau, gerbiu tokią teisę ir džiaugiuosi, kad žmonės Lietuvoje yra pilietiški įvairiais valstybės valdymo klausimais“, – keletą kartų perklaustas, ar ketvirtadienį susitiks su protestuotojais, žurnalistams prie Prezidentūros atsakė G. Paluckas.
„Ketvirtadienį Seime posėdžio diena ir, tikėtina, kad bus balsavimas dėl mano kandidatūros (į premjerus – ELTA)“, – akcentavo jis.
Praėjusią savaitę prie Seimo surengtas protestas „Dešimt tylos minučių“, kurio metu susirinkę žmonės viešai kreipėsi į socialdemokratų kandidatą į premjerus G. Palucką, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderį Saulių Skvernelį, prašydami nutraukti valdančiosios koalicijos sutartį su partija „Nemuno aušra“. Organizatoriams teigiant, kad jų prašymas nebuvo išgirstas, protestas rengiamas ir ateinantį ketvirtadienį.
Tiesa, praėjusią savaitę Seimo posėdžio pertraukos metu G. Paluckas į protestuotojų kvietimą ateiti neatsakė.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.
Balandį KT konstatavo, jog tuometis Seimo narys R. Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Po KT nutarimo R. Žemaitaitis pats atsisakė Seimo nario mandato, tačiau rudenį dalyvavo rinkimuose į Seimą ir vėl buvo išrinktas.