Susitikęs su Liberalų frakcijos atstovais, ministro pirmininko posto siekiantis parlamentaras pabrėžė, kad jokių antisemitinių apraiškų būsimoje Vyriausybėje nebus.
„Reikėtų remtis tam tikrais faktais. Šiandien kalbame apie antisemitizmą kontekste vieno asmens pareiškimų, kurie buvo įvertinti Konstitucinio Teismo ir toliau vertinami teisme. Tačiau pagal vieno asmens paklydimus ar nuodėmes negali būti charakterizuojama visa partija, partijos ar frakcijos nariai“, – antradienį sakė G. Paluckas.
„Jokio antisemitizmo nei Vyriausybėje, nei koalicinėje sutartyje, nei koalicijoje nėra ir nebus“, – pridūrė jis.
Sprendimas į koaliciją priimti „Nemuno aušrą“ gali pakenkti reputacijai
Liberalų partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen klausė G. Palucko, ar jis nemano, kad R. Žemaitaičio vadovaujamos „Nemuno aušros“ dalyvavimas valdančiojoje daugumoje gali pakenkti Lietuvos reputacijai užsienyje.
Antisemitinę retoriką, neapykantos kalbą liberalų lyderė vadino „moraline raudonąja linija“, kurią peržengusios politinės jėgos Vakarų šalyse nėra laukiamos valdančiojoje daugumoje.
„Ar jums neatrodo, kad toks sprendimas kvestionuoja ne tik tai, kas buvo padaryta iki šiol, bet ir mūsų valstybės reputaciją žvelgiant į ateitį?“, – kandidato į ministrus pirmininkus klausė V. Čmilytė-Nielsen.
G. Paluckas aiškino, kad Vakarų pasaulio demokratijose vyksta „tam tikra nusistovėjusių politinių sistemų degradacija“, didesnio populiarumo sulaukia netradicinės partijos. Mėginimas jas užgožti baigiasi tik dar didesniu jų populiarumu, pabrėžė jis.
„Ta politika, mėginant dalį visuomenės balsų laikyti mažiau priimtinais, kai kurias politines organizacijas izoliuoti nuo politinio atstovavimo, baigiasi tik dar didesniu nusivylimu, skeptizicmu ir tų politinių jėgų palaikymo augimu“, – teigė politikas.
Liberalų parlamentaras Simonas Kairys kalbėjo, jog „normalioje politinėje kultūroje“ po antisemitinių pasisakymų juos pasakiusio asmens partija pasitrauktų iš valdančiosios daugumos, arba išsižadėtų jos atstovo pasakytų žodžių.
Jis taip pat pabrėžė, jog „Nemuno aušra“ dalyvauja valdančiojoje koalicijoje nepaisant ir šalies vadovo pasisakymų, jog partijos narių negali būti Ministrų kabinete.
„Nesutikčiau, kad vienas Žemaitaitis yra problema“, – teigė politikas.
Tuo metu G. Paluckas ragino būsimą Vyriausybę vertinti dalykiškai, atsižvelgiant į jos atliekamus darbus.
„Būčiau linkęs vertinti dalykinį aspektą. Kalbant su manimi, tikiuosi, kad koncentruosimės į dalykinį aspektą, o ne vieno kito asmens problemas ar pareiškimus, kurie platesnio poveikio Vyriausybės ar koalicijos darbus tiesiog neturi“, – sakė jis.
Sprendimą dėl R. Žemaitaičio pareigų Seime priims S. Skvernelis
Liberalų frakcijos narys Eugenijus Gentvilas pastebėjo, kad R. Žemaitaičiui užkirstas kelias dirbti Ministrų kabinete, tačiau jam matoma vieta Seimo vadovybėje.
„Neduodate ministro portfelio R. Žemaitaičiui personaliai, bet jam koalicija mato vietą Seimo vadovybėje. Pats sakote, kad ne partija kalta, o vienas asmuo. Bet būtent tam asmeniui matote vietą Seimo vadovybėje“, – pabrėžė E. Gentvilas.
Jis teigė, jog vadovausis sąžine bei balsuodamas dėl G. Palucko paskyrimo premjeru susilaikys – būtent dėl to, kad socialdemokratai į koaliciją pakvietė „antisemito vadovaujamą partiją“.
Anot G. Palucko, sprendimas dėl R. Žemaitaičio Seimo vadovybėje yra parlamento pirmininko Sauliaus Skvernelio prerogatyva.
„Jo komentarus esu girdėjęs, kad išsprendus teisines problemas, toks kandidatas galėtų būti“, – teigė kandidatas į premjerus.
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Seimui pateikė G. Palucko kandidatūrą tapti Lietuvos ministru pirmininku.
Jis antradienį ir ketvirtadienį ketina susitikti su dalimi Seimo frakcijų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!