Ir nors karinis miestelis jiems dar tik pradėtas statyti, bet plyname vokiečiai neliks. Jiems savo vietą užleis lietuvių batalionas.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Šių metų vasarį iškilmingai atidarytas visiškai naujas karinis miestelis greta Vilniaus, Rokantiškėse. Juo ypač džiaugėsi atsikraustę Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono kariai, mat iki tol jie gyveno Marijampolėje, konteineriniuose nameliuose.
Patirtimis dalijasi kariai:
„Marijampolėje, iš tikrųjų, reikėdavo per lauką eiti į dušą.“
„Net sunku palyginti, viskas nauja, apie viską pagalvota.“
Bet vaidotėnų džiaugsmas, atrodo, truks metus. Jiems teks užleisti savo naujus namus atvykstantiems vokiečiams.
Užleis vietą Nemenčinėje ir Rokantiškėse
Vokiečiams skirto milžiniško karinio miestelio Rūdninkuose statybos tik prasidėjo, o jau kitais metais mūsų šalyje jų bus apie pusė tūkstančio. Todėl nuspręsta vokiečiams laikinai, kol bus pastatytos kareivinės Rūdninkuose, užleisti vietą Nemenčinėje ir Rokantiškėse. O Kunigaikščio Vaidoto batalionas persikels į kitą vietą Vilniuje.
„Mes siūlome tokį laikiną sprendimą. Ką tai reikštų, iš principo, jie gyventų Vilniuje, tik dirbtų Rokantiškėse ir Nemenčinėje. Tai mes šitoje vietoje, tas sąlygas ir suteiksime. Tai labai džiaugiuosi, kad Vokietijos pusėje jos tinkamo“, – kalba krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.
Pasirašė dar vieną sutartį
Kasčiūnas šiandien Berlyne pasirašė, atrodo dar vieną iš daugelio, bet neeilinę sutartį. Kartu su vokiečių gynybos ministru sudėjo parašus ant sutarties, kuri numato, kokie įstatymai ir sąlygos galios vokiečiams Lietuvoje.
„Susitarimas, kurį šiandien pasirašėme, sureguliuoja, pirmiausia, teisinius principus, kaip Vokietijos pajėgų ir karių šeimos narių statusas Lietuvoje, infrastruktūros, kuri turi būti pastatyta ir naudojama vokiečių, statusas. Taip pat apibrėžia kitus praktinius iššūkius, kaip vokiečių karių atvykimo ir išvykimo procedūros, prieiga prie Lietuvos karinės infrastruktūros“, – vardija Kasčiūnas.
„Pavyzdžiui, mes supaprastiname būsto nuomos procesą, sąskaitos banke atidarymą. Darome viską drauge, kad vokiečiai atvyktų be trukdžių ir jaustųsi patogiai Lietuvoje, geromis sąlygomis“, – sako Vokietijos gynybos ministras Boris Pistorius.
Sutartyje numatytos ir galimybės Lietuvoje steigti vokiškas ugdymo įstaigas, taip pat galimybės Vokietijos kariams ir civiliams tarnautojams gauti sveikatos priežiūros paslaugas bei kiti klausimai.
Tiesa, ministerija akcentuoja, kad nors kareivinėse ar bazėse šeimininkaus vokiečiai, bet žemės išliks Lietuvos nuosavybe. Sutartis dar turės ratifikuoti abiejų šalių parlamentai.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.