Pasižiūrėkite patys.
Didžioji Britanija
Per pastarąsias 24 valandas Jungtinėje Karalystėje buvo užfiksuotas neįtikėtinas žaibų išlydžių skaičius, to nebuvo jau daugelį metų. Trečią ryto jų buvo užfiksuota 100 tūkst.
Beje, žaibai dar nebaigė savo šou ir galutinis jų skaičius gali siekti daugiau nei 250 tūkst.
Tokia padėtis kilo dėl karšto ir drėgno oro, kuris yra stumiamas į šiaurę, ir čia susimaišęs su žemo slėgio plotu sukėlė nestabilumo mišinį.
Didžiosios Britanijos gyventojus gąsdina ne tik žaibai, čia fiksuojami ir stiprūs potvyniai. Nuo jų nukentėjo tūkstančiai žmonių, ypač Coverack, Kornvalyje.
Vakar Stambule Turkijoje buvo užfiksuoti stiprūs potvyniai, kurie užliejo namus ir metro linijas. Potvynius sukėlė didelės liūtys.
Žemesnio slėgio sritis susidariusi virš jūros atnešė stiprius kritulius į Stambulą, kaip rašoma weather.com. Kumkojos rajone iškrito 5 cm kritulių, kuomet vidutinis kritulių kiekis per visą liepos mėnesį šioje vietoje yra tik 2,5 cm.
Silivri rajonas buvo vienas iš labiausiai nukentėjusių. Pasak "Associated Press", gyventojai buvo įstrigę savo namuose ir juos reikėjo gelbėti bei suteikti pagalbą valtyse.
AP pranešė, kad kelios transporto priemonės buvo užtvindytos, o gelbėjimo tarnybai reikėjo išsaugoti įkalintų keleivių gyvybes.
Taip pat buvo užtvindytos autobusų ir metro stotys, įskaitant liniją, einančią iš Tarptautinio Atatürk oro uosto, pranešė Hurriyet Daily News.
Lietus taip pat sutrikdė valčių eismą. Pareigūnai turėjo sustabdyti eismą per Bosforo sąsiaurį, tarptautinį naftos ir grūdų gabenimo maršrutą, pranešė "Reuters".
2009 m. Stambulas susidūrė su panašiais potvyniais, kurie pražudė 31 žmogų ir padarė maždaug 70 milijonų JAV dolerių žalos. Tuo metu padėtis buvo apibūdinta kaip blogiausia per 500 metų.
Kroatija
Pirmadienio vakarą naikinanti ugnis įsiveržė į Split, Kroatijos rytinius priemiesčius. Daugybė namų sudegė. Laimei, vakar situacija aprimo, nes sausi Bora vėjai nusilpo, o gaisrininkai padirbėjo negailėdami savęs.