• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įgyvendindama Vyriausybės programą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teikia įstatymų pakeitimus, kad iš pacientų nebūtų reikalaujama papildomų mokesčių už valstybės lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.

Įgyvendindama Vyriausybės programą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teikia įstatymų pakeitimus, kad iš pacientų nebūtų reikalaujama papildomų mokesčių už valstybės lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.

REKLAMA

Seimo Pirmininko pavaduotoja, Sveiktos reikalų komiteto narė, socialdemokratė Orinta Leiputė pažymi, kad vadinamosios priemokos tapo didele mūsų sveikatos priežiūros sistemos problema, kurią būtina nedelsiant spręsti.

„Pirmiausia būtina atkurti aiškią nuostatą, kuri per dešiniųjų valdymo laikotarpį buvo niekinama: privalomuoju sveikatos draudimu draustiems gyventojams sveikatos paslaugos šalies sveikatos įstaigose turi būti teikiamos nemokamai.

Už šias paslaugas negali būti reikalaujama jokio papildomo mokesčio. Kai tokio aiškumo nėra, prasideda piktnaudžiavimas paciento priemokos sąvoka. Būtina užtikrinti sveikatos sistemos skaidrumą. Be to, tas priemokų lupimas iš pacientų lėtina patį gydymo ir konsultavimo procesą“, – komentuoja O. Leiputė.

Parlamentarė primena, kad dabar galiojantis Sveikatos sistemos įstatymas pacientams numato galimybę pasirinkti brangesnes paslaugas, medžiagas ir procedūras, bet „realybėje išvešėjo neteisėtas pacientų apmokestinimas“.

„Pavyzdžiui, gydymo įstaigos iš pacientų ima priemokas už tokias „paslaugas“ kaip televizorius, vienvietė palata, geresnis maitinimas, asmens vadybininkas ir pan. – ir nesuteikia pacientui galimybės paslaugą gauti be šių priemokų.

Siūlydamos tokias „komforto“ paslaugas, gydymo įstaigos reikalauja priemokų, aiškindamos, esą jos vadovaujasi įstatymo 49 straipsnio 5 dalimi, o be šių priemokų paslaugų suteikti esą negali, nes nemokamų palatų nėra ir pan. Taigi norėdamas gauti paslaugą pacientas privalo susimokėti už papildomas „paslaugas“, kurių jam visai nereikia – priešingu atveju jis negaus nieko“, – pažymi O. Leiputė.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarė primena, kad pagal Pasaulio sveikatos organizacijos atliktą tyrimą, apie 9 proc. Lietuvos namų ūkių patyrė nepakeliamas (katastrofines) išlaidas sveikatos apsaugai, o apie 6 proc. dėl šių išlaidų patyrė skurdo riziką. Tai – vieni blogiausių rodiklių tarp panašaus ekonominio išsivystymo šalių.

REKLAMA

„Savo lėšomis padengiamų išlaidų dalis Lietuvoje yra du kartus didesnė už ES vidurkį.

Nepakeliamos išlaidos sveikatos priežiūros paslaugoms labiausiai žlugdo skurdesnius namų ūkius. Pagal nepakeliamų išlaidų sveikatos priežiūros paslaugoms lygį Lietuva yra antra Europos Sąjungoje“, – pažymi socialdemokratė.

„Todėl socialdemokratų ir koalicijos partnerių Vyriausybė siūlo atsisakyti nevykusių nuostatų, kuriomis sveikatos priežiūros įstaigos piktnaudžiauja reikalaudamos iš pacientų papildomai primokėti už paslaugas, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybė turi užtikrinti nemokamą pagalbą žmogui sunegalavus“, – įsitikinusi socialdemokratė.

Komentuodama pasigirdusią kritiką, esą atsisakius priemokų, pasiturintys gyventojai nebegalės užsisakyti brangesnių paslaugų ir medžiagų, O. Leiputė pabrėžia, kad ministerijos siūlomi pakeitimai reikalingi siekiant išgyvendinti piktnaudžiavimą priemokomis.

„Būtina išspręsti tą prieštaravimą, kad sveikatos sistemoje priemokų „išmušinėjimas“ iš pacientų įgijo vos ne reketo mastą.

Turime atkurti pasitikėjimą valstybe ir nuostata, kad sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos valstybės lėšomis“, – pabrėžia Seimo LSDP frakcijos seniūno pavaduotoja O. Leiputė.

Komentaro autorius: Seimo Pirmininko pavaduotoja, Sveiktos reikalų komiteto narė, socialdemokratė Orinta Leiputė.

Aukok
REKLAMA
man vienodai ,šviečia', nes nors ir turiu ale draudimą, vis tiek negaunu pirminės sveikatos priežiūros paslaugų.
Tad, eikite NX. Aš ieškau info, kaip nemokėti PėeSDė reketo pasibaigus ale draudimui. Kaip variantą, svarstau - emigraciją. Pastaroji įgauna daugiau svorio ir dėl "VISUOTINIO NT MOKESČIO".

; privatininkai jau senai neaptarnauja su siuntimais. Galimai "LIGONIŲ KASOS" prastai moka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų