Anksčiau Vyriausybė atmetė daugelį parlamentarų pasiūlymų didinti biudžeto išlaidas ir skirti lėšų įvairiems projektams.
Tačiau balsuojant dėl daugiau kaip 1,5 mln. eurų papildomų lėšų Seimo kanceliarijai, opozicijai užteko balsų, kad tokia Vyriausybės išvada būtų atmesta, o biudžeto išlaidos – padidintos.
Už tai balsavo 77 parlamentarai, iš jų – 21 iš valdančiosios daugumos: po 10 konservatorių ir Liberalų sąjūdžio ir 1 Laisvės frakcijos atstovas. Tarp jų ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas, anksčiau posėdyje palaikęs Vyriausybės išvadą.
Balsavus priešingai nei norėtų Vyriausybė kilo nemažas sambrūzdis, jis peraugo į aistringą apsižodžiavimą dėl Liberalų sąjūdžio Artūro Žukausko pasiūlymų, kurių bendra vertė – daugiau kaip 45 mln. eurų.
Kitaip nei siekė Vyriausybė, daugiau kaip pusė Seimo narių pirmu balsavimu juos priėmė. Tačiau tuomet paprašyta antro balsavimo. Jis jau buvo palankus Vyriausybei. Įsivėlus į diskusijas dėl procedūrų, buvo nuspręsta daryti valandos pertrauką.
Grįžę po pertrauko parlamentarai turėjo toliau svarstyti biudžeto projektą, tačiau vėl įsivėlė į ginčus, dėl ko buvo balsuota ir perbalsuota prieš pertrauką.
To nepadarius, opozicinėms partijoms atstovaujantys Tomas Tomilinas, Gintautas Paluckas, Antanas Guoga ir kiti parlamentarai pagrasino palikto posėdžių salę. Tokiu atveju biudžeto priėmimas būtų negalimas, jeigu salėje nebūtų bent 71 parlamentaro.
„Nevaidinkime, kad nieko neįvyko. Mums, visoms opozicijos partijoms, frakcijoms, labai svarbu žinoti, kokį balsavimą jūs užskaitote <...> Čia nereikia vaidinti stručių ir kišti galvą į smėlį, kai dalis valdančiųjų nubalsavo kartu su opozicija“, – sakė T. Tomilinas ir tikino, kad to nepadarius opozicija toliau nedalyvaus posėdžio.
Diskusijos buvo nutrauktos ir paimta dar viena pertrauka viskam išsiaiškinti, kai leista pasisakyti premjerei.
„Man šiandien tiesiog sąla širdis medumi beklausant buvusios Vyriausybės, kuri pamiršo surašyti visą aibe pasiūlymų į savo biudžetą ir dabar uoliai „storojasi“, kad tie pasiūlymai dabar biudžete atsirastų“, – toks premjerės pasisakymas buvo palydėtas šūksniais.
Tuomet Seimo Etikos ir procedūrų komisija turi išsiaiškinti, už ką parlamentarai balsavo anksčiau ir kurio balsavimo rezultatus laikyti galiojančiais.