Europos parlamentarė Ona Juknevičienė portalui „Balsas.lt“ neneigė svarstanti apie galimybes varžytis dėl Lietuvos prezidento posto. „Esu žmogus, kuris niekada nesako - niekada“, – kalbėjo O. Juknevičienė. „Nesutikčiau, kad zonduoju galimybes. Paskysiu tik tiek, kad galvoju apie tai“, – sakė O. Juknevičienė.
O. Juknevičienė teigė kol kas net negalvojanti apie galimas partijų paramas. „Kad atskiros partijos kažką svarsto – remti ar neremti – man tikrai naujiena. Siekčiau Lietuvos žmonių paramos, o partinės priklausomybės, kaip jau įsitikinta, gali tik pakenkti. Kai ką nors nutarsiu pati – pirma visus informuosiu“, – sakė O . Juknevičienė.
Europos parlamentarė nevengė pasisakyti ir aktualiais Lietuos politikos klausimais. Pasak jos, oligarchinio valdymo pavojus Lietuvoje nesąs šiaip pavojus, o jau egzistuojanti realija. „Lietuvoje neliko kam ginti Konstitucijos. Dabartinis Prezidentas Valdas Adamkus, kaip rodo įvykiai, to daryti nebesugeba, o tai kas nors daryti turėtų,“ – sakė politikė.
Pasak O. Juknevičienės, nėra jokių abejonių, kad šalyje veikia vadinamųjų valstybininkų klanas. „Nėra jokių abejonių, kad veikia grupuotė, kuri tvarko valstybės reikalus kaip jai patinka. Galima diskutuoti dėl jos sąrašų, dėl to, kas į grupuotę patenka, o kas ne. Faktas yra tai, kad yra daromos ne visai konstitucinės įtakos“, – salė O . Juknevičienė. Tai, pasak politikės, iliustravę ir įvykiai Valstybės saugumo departamento skandalo metu, taip pat situacija, susiklosčiusi formuojant nacionalinį investuotoją energetikos srityje. Anot jos, kalbant apie oligarchiją Lietuvoje svarbiausia yra ne pavardės, o procesai.
Pasak Europos parlamentarės, ji buvusi, esanti ir būsianti prieš „Leo LT“ projektą, kurį laikanti grynai oligarchiniu ir nenaudingu Lietuvai. O. Juknevičienė teigė, jog svarbiausia esą apginti būtent konstitucinę santvarką ir visuomenės interesus Lietuvoje. Tą, anot jos, ir turėtų daryti šalies prezidentas.
****
Ona Juknevičienė į Europos Parlamentą išrinkta 2004-aisiais. Iš ją tuomet iškėlusios Darbo partijos politikė pasitraukė vasario pradžioje, nesutikdama su šios partijos frakcijos Seime balsavimu paremiant netinkamą, jos nuomone, „Leo LT“ steigimo projektą.
Be to, O. Juknevičienė dar vasario 21 d. raštu kreipėsi į Europos Komisiją. Komisija turės ištirti ir atsakyti, ar Atominės elektrinės įstatymas ir priimtos pataisos, įteisinančios „Leo LT“ steigimą ir taip sukuriančios vienos bendrovės kapitalo koncentraciją šalies energetikos sistemoje, neprieštarauja Tarybos reglamentui 139/2004 ir ES direktyvai, reikalaujančiai atskirti paskirstymo sistemos operatorių ir elektros energijos gamybos (tiekimo) bendrovių nuosavybę ir valdymo struktūras.
Sausio mėnesį „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa atskleidė, kad Europos parlamentarė O. Juknevičienė yra tarp 10 populiariausių kandidatų į Lietuvos prezidento postą. Už ją sakė balsuosiantys 2,5 proc. apklaustųjų.