Tačiau Kęstutis Navickas dar negali pasakyti, kada parsikraustymas įvyks.
„Ne visa ministerija, dėkui Dievui, buvo perkelta į Kauną. (...) Aišku, kad ministerija turi būti vienoje vietoje, sostinėje. Čia veikia Vyriausybė. (...) Politinis ar strateginis tikslas yra grįžti į Vilnių“, – antradienį Seime per diskusiją dėl Vyriausybės programos teigė K. Navickas.
Jis pabrėžė, kad Kaune dirbantiems žmonėms ir padaliniams buvo suteikti tam tikri lūkesčiai: žadėta, kad galės turėti nekilnojamąjį turtą Kaune, dirbti kitomis sąlygomis, todėl per ministerijos grąžinimo procesą bus stengiamasi jų nepažeisti.
„Nenorėsime daryti staigių judesių, į tuos lūkesčius įsiklausysime, kad nepažeisti. Kovidas suteikė galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Ilgainiui galėtų būti ir toks formatas, kad nebūtinai būsime prisirišę prie gyvenamosios vietos. Daugelis sprendimų, teisės aktų ar nutarimų rengimas galės vykti nuotoliniu būdu“, – kalbėjo paskirtasis žemės ūkio ministras.
Buvo planuojama, kad Kaune funkcijas vykdys keturi ŽŪM savarankiški skyriai: Programinio, projektinio valdymo ir analizės skyrius, Bendradarbiavimo su savivaldybėmis ir socialiniais partneriais skyrius, Žinių plėtros ir konsultavimo skyrius bei Infrastruktūros ir biokuro panaudojimo skyrius.
Kaip BNS informavo ministerija, dabar Kaune dirba šių keturių padalinių darbuotojai.
„Įsteigtos 27 pareigybės, iš jų keturios kol kas laisvos“, – nurodoma atsakyme.
Ministeriją perkelti iš Vilniaus į Kauną „valstiečiai“ ruošėsi nuo pat kadencijos pradžios 2016 metais. Premjeras Saulius Skvernelis praėjusių metų pabaigoje taip pat žadėjo, jog atskiri ŽŪM padaliniai bus ne tik Kaune, bet ir Panevėžyje ir Alytuje. Tuomet premjeras sakė, kad padalinių perkėlimas į kitus miestus – svarbus skatinant regioninę politiką.