„Ne, jis (kvietimas – ELTA) nepasimetė. Tiesą sakant, ši partija turbūt gulasi ir keliasi galvodama apie mane, todėl man atrodo, kad kartais susidarydavo įspūdis, kad jie pamiršto, kad prezidento rinkimai jau pasibaigė. Juos jie triuškinančiai pralaimėjo. Dabar turime parlamento rinkimus, kuriuose prezidentas nedalyvauja“, – antradienį kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene išankstiniame balsavime dalyvavęs G. Nausėda teigė paklaustas, kodėl konservatoriai nebuvo pakviesti susitikti.
„Kone kiekvieną dieną aš gaudavau tai paklausimų, tai nusistebėjimų, tai raginimų, tai laiškų. Ir, tiesą sakant, padariau išvadą, kad, ko gero, viskas yra pasakyta. Jeigu mes susitiksime, kažko naujo aš nebeišgirsiu. Tad nusprendžiau taupyti laiką“, – pridūrė šalies vadovas.
„Manau, kad elgiuosi teisingai“
Paklaustas, ar taip išskirdamas pagrindinę dabartinės valdančiosios daugumos partiją jis yra teisingas visų atžvilgiu, G. Nausėda teigė manąs, kad elgiasi teisingai.
„Manau, kad elgiuosi teisingai, nes turbūt iškeltų klausimą ir kitos politinės jėgos, kurių yra labai daug – ar su jomis susitikau ar nesusitikau. Ir tikrai sakyčiau, kad politinės kultūros prasme mums dar reikia pasilypėti aukščiau, padaryti kur kas daugiau, kad Lietuvos žmonės nepavargtų nuo politikos“, – kalbėjo šalies vadovas.
„Man atrodo, Lietuvos žmonės nori problemų sprendimo, o ne tuščio vaidijimosi. Ir labai tikiuosi, kad turėsime šį rudenį progą pakeisti tą politinę kultūrą. Nesu naivus, suprantu, kad bus nelengvam, kad bus daug visokio pobūdžio trikdžių, kad bus jėgų, kurios stengsis, kad Lietuvoje būtų mažiau stabilumo, santarvės. Bet aš manau, kad mes tuo atsispirsime“, – vylėsi prezidentas.
Atmeta kritiką dėl kišimosi į rinkimų kampaniją
Prezidentui susitikinėjant su dalies parlamentinių partijų lyderiais, pasigirdo kritikos, jog taip šalies vadovas kišasi į Seimo rinkimų kampaniją. Pats G. Nausėda atmeta tokius teiginius ir akcentuoja – šie priekaištai neturi jokio pagrindo.
„Aš nesikišu į rinkimų kampaniją. Niekur nesakiau, kad raginu balsuoti už vieną ar kitą politinę jėgą. Susitikinėjau ir su valdančiosios koalicijos partijų vadovais, ir su opozicijos partijų vadovais. Tai manau, kad šie priekaištai yra be pagrindo“, – sakė jis.
Likus porai savaičių iki Seimo rinkimų, prezidentas pradėjo susitikimus su parlamentinių partijų lyderiais. Šalies vadovas jau susitiko su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke Vilija Blinkevičiūte, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiu Ramūnu Karbauskiu, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovu Sauliumi Skverneliu, Liberalų sąjūdžio pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Laisvės partijai vadovaujančia Aušrine Armonaite bei Lietuvos regionų partijos pirmininku Jonu Pinskumi.
Visgi, šalies vadovas taip ir nesuplanavo susitikimo su šiuo metu didžiausią frakciją Seime turinčios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderiais.
Konservatorių sąrašą į Seimo rinkimus vedanti premjerė Ingrida Šimonytė Eltai praėjusią savaitę neatsakė, ar matytų poreikį aptarti artėjantį rinkiminį ciklą su šalies vadovu. Tačiau politikė leido suprasti, kad, gavusi kvietimą susitikti, neatsisakytų pokalbio su prezidentu.
Savo ruožtu TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis portalui „Delfi“ tikino nematantis „didelės tragedijos“, jog nebuvo pakviestas susitikti su prezidentu. Anot jo, tokiais pokalbiais su kai kurių politinių jėgų lyderiais šalies vadovas galimai meta „gelbėjimosi ratą“ socialdemokratų partijai.
Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.