Pasak G. Nausėdos, Žygimantas Augustas buvo itin ryški, į lietuvių ir lenkų istorinę atmintį giliai įsirėžusi ir mūsų šalių bei tautų istoriją ir kultūros paveldą siejanti asmenybė.
Šis Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis valdė tuo metu, kai šiam Europos regionui, o kartu ir visai Vakarų civilizacijai iškilo Rytų kaimyno grėsmė.
„Išmintimi, regioniniu toliaregiškumu ir europine tapatybe grįsta kaimynystė tuomet mūsų tautas atvedė į glaudesnę politinę sąjungą, kuri ne tik užtikrino mūsų valstybių savarankiškumą, bet ir prisidėjo prie pamatinių europinių vertybių išsaugojimo“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.
G. Nausėdos teigimu, Žygimantui Augustui reziduojant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinėje, ji tapdavo Renesanso kultūros židiniu, šio Europos regiono politiniu ir diplomatiniu epicentru, kuriame buvo modeliuojama to meto Europos politika.
„Ši iškyli asmenybė įkvėpė ištisas lietuvių ir lenkų kartas kovoje už laisvę ir nepriklausomybę bei padėjo tvirtus pamatus nūdienos Lietuvos ir Lenkijos valstybių kūrimui ir klestėjimui“, – pabrėžė šalies vadovas.
G. Nausėda pakvietė Lenkijos vadovą su žmona Agata atvykti į Vilnių ir kartu apsilankyti Valdovų rūmuose, kadaise taip mėgtuose ir puoselėtuose paskutinio Jogailaičių dinastijos abiejų valstybių valdovo.
G. Nausėda A. Dudai ir visiems Lenkijos žmonės palinkėjo visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir vienybės.