Į ES viršūnių susitikimą atvykęs šalies vadovas sakė iškelsiantis šį klausimą Europos Vadovų Taryboje. Prezidento teigimu, Rusijai turi būti nusiųsta aiški žinia, kad Maskvos elgesys yra nepriimtinas ir atsilieps ES-Rusijos santykiams.
G. Nausėdos teigimu, Rusijos istorinės atminties politika pastaruoju metu „įgija vis agresyvesnes formas“, o tai rodo bandymai pateisinti sovietų ir nacių Molotovo-Ribentropo paktą Antrojo pasaulinio išvakarėse bei konstitucinės pataisos ginti „istorinę tiesą“.
„Turime reaguoti. ES institucijos turi imtis proaktyvesnės politikos, kad paaiškintų partneriams Rusijoje, jog negalime toleruoti tokių bandymų, o tokia politika paveiks ES ir Rusijos santykius“, – kalbėjo G. Nausėda.
Rusijos parlamente svarstomas įstatymo projektas, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat neseniai paskelbė straipsnį, kuriame teisino sovietų įvykdytą Baltijos šalių okupaciją.