„Vakar rytą rašytame bendražygiams laiške aš įspėjau, kad šitie rinkimai mums bus nesėkmingi. Todėl, kad buvo aišku, kad laukia tai, kas vakare pasirodė besą pono Žemaitaičio partijos cunamis. Maža to, aš įspėjau, kad greičiausiai jis gaus daugiau balsų negu žadėjo apklausos – kodėl, nes buvau linkęs manyti, (...) kad daugelis už jį balsuosiančių žmonių neatsakys, už ką iš tikrųjų balsuos“, – Eltos organizuojamoje porinkiminėje konferencijoje pirmadienį kalbėjo V. Radžvilas.
Pasak V. Radžvilo, dabartiniai rinkimai įgalino grynojo protesto balsus, o Nacionalinis susivienijimas buvo racionali ir dalykiška alternatyva R. Žemaitaičio retorikai ir siūlomai vizijai.
„Būtent šitas cunamis mums padarė tikrai milžinišką žalą“, – pažymėjo V. Radžvilas.
„Manau, to („Nemuno aušros“ – ELTA) rezultato kaina bus didelė, bet tai jau ne mūsų problema“, – pridūrė jis.
Rinkimai parodė, jog Nacionalinis susivienijimas neturi jungtis su kitomis partijomis
Kalbėdamas apie rinkimus, V. Radžvilas pabrėžė, kad balsavimo rezultatai parodė, jog Nacionalinis susivienijimas neturi jungtis su kitomis politinėmis jėgomis.
„Po šių rinkimų mažosios partijos buvo nušluotos. Mes, priešingai – nors patyrėme didelių nuostolių ir didžiulį smūgį – išlikome ir net pagausinome balsų skaičių. Tai rodo, kad mes vis dėlto gyvybingi ir nuo šiol klausimas, ar turime su kažkuo jungtis išsisprendė savaime“, – dėstė jis.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų.
Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.
Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14, 99 proc. rinkėjų palaikymą.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjuūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.