• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) susidomėjo pėstininkų kovos mašinų įsigijimo konkurso skaidrumu.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) susidomėjo pėstininkų kovos mašinų įsigijimo konkurso skaidrumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį komiteto nariai lankysis Krašto apsaugos ministerijoje, kur aiškinsis, kaip vyksta pėstininkų kovos mašinų pirkimas ir kokie planuojami kiti Lietuvos kariuomenės įsigijimai.

REKLAMA

„Svarstysime visus įsigijimus, nes yra programa, numatyti terminai, pagaliau finansavimas didėja, tad mums labai svarbu, ką ruošiasi įsigyti. Vienas tame klausime papunktis yra dėl pėstininkų kovos mašinų. Norime pasiaiškinti, kodėl kyla įvairios interpretacijos, publikacijos, pabandysime visuomenei pateikti savo požiūrį, kažkaip praskaidrinti, kad nebūtų jokių įtarimų. Būtų labai nemalonu, jeigu tokio svarbaus ir tokio brangaus projekto procesas būtų sukompromituotas“, - posėdžio išvakarėse BNS sakė komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė praėjusių metų rugpjūtį Krašto apsaugos ministerijai leido skelbti pėstininkų kovos mašinų įsigijimo konkursą. Tai gali būti didžiausias sandoris Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Abejones dėl šio pirkimo skaidrumo rugsėjo pradžioje iškėlė Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus. Viešu laišku jis pareiškė jau prieš metus žinojęs, kad bus pasirinktos vokiškos pėstininkų kovos mašinos „Boxer“. Jis teigė, kad „Boxer“ kaina gali būti 35 proc. didesnė, negu kitų kompanijų pasiūlymai. Be to, „Boxer“ atstovė kompanija „Artec“ esą atmetė Lietuvos kompanijų pasiūlymus prisidėti prie kovos mašinų gamybos, aptarnavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tai neigia, sakydamas, kad iki šiol šarvuočius renkamasi iš kelių variantų. Jis teigė, kad galutinis sprendimas dėl įsigijimo bus priimtas rugsėjo ir spalio sandūroje.

NSGK trečiadienį taip pat domėsis, kaip sekasi privalomąją karo tarnybą pradėjusiems savanoriams, ar ko nors trūksta jiems priimti.

Seimas šį pavasarį Valstybės gynimo tarybos siūlymu grąžino privalomąją karo tarnybą. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į geopolitinę situaciją - Rusijos veiksmus Ukrainoje ir išaugusį karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Šiemet planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų