„Pagal naujausią prioritetinių grupių sąrašą mes laikytume, kad masinė vakcinacija prasidėtų, kai mes baigtume skiepyti pagrindines prioritetines grupes. (...) Preliminariais vertinimais, tai galėtų būti šios vasaros birželį“, – penktadienį Lietuvos radijui sakė L. Galkus.
Anot jo, masinės vakcinacijos pradžia taip pat priklausys nuo to, kaip aktyviai skiepysis prioritetinių grupių atstovai, kaip vakcinos gamintojai laikysis nustatyto grafiko.
„Reikia turėti omeny, kad data yra labai lanksti, nes priklausys, kaip aktyviai aukščiau esančios grupės skiepysis ir taip pat priklausys nuo vakcinų gamintojų įsipareigojimų, pačios vakcinos pristatymo“, – pažymėjo L. Galkus.
„Kai baigsime skiepyti pacientus, vyresnius nei 65 metai, sergančius lėtinėmis ligomis, mokytojus ir vykdančius visuomenei svarbias funkcijas, po to seka didelė grupė, kur visi likę asmenys, nuo to laiko mes laikytume, kad prasidėtų masinė vakcinacija“, – kalbėjo SAM atstovas.
Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė teigė, kad prasidėjus masinei vakcinacijai elektroninė sveikatos sistema atlaikys didelį besikreipiančiųjų skaičių, tačiau norinčius užsiregistruoti reikia diferencijuoti.
„Registrų centras gali pasakyti, kad e. sveikata yra tai dienai pasiruošusi, yra vienintelis klausimas, kad kol kas nežinom, kaip bus diferencijuoti skiepų kiekiai, ar bus amžiaus grupės, ar bus kažkoks kitas pasirinkimas, ar bus sistema visiški atvira“, – Lietuvos radijui sakė D. Vilytė.
„Bet kuriais kitai sistemai didelis kreipinių skaičius vienu metu tikrai gali būti iššūkis, tačiau jį galima suvaldyto tolygiai skirstant besikreipiančiųjų srautus pagal amžiaus grupes“, – sakė Registrų centro atstovė.
L. Galkus teigė, kad prasidėjus masinei gyventojų vakcinacijai jie būtų prioriteto tvarka skirstomi pagal amžiaus grupes, tačiau tikslesnis skirstymas bus žinant gaunamų vakcinų kiekius.
„Tuos, kurie jaunesni nei 65 metai, juos būtų galima grupuoti į tam tikrus pogrupius, tai spręsime, kai žinosime, kiek vakcinų bus pristatoma į šalį, pagal tai tuos rėžius galėtume ir įsivertinti“, – sakė L. Galkus.
Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje bent pirma doze kol kas paskiepyta per 300 tūkst. gyventojų, beveik 11 proc. nuo visų šalies gyventojų. Šalyje šiuo metu skiepijami vyresnio amžiaus asmenys, paskiepijus visus vyresnius nei 65-erių gyventojus bus skiepijami švietimo darbuotojai, diplomatai, įvairiomis ligomis sergantys pacientai.