Naujausiais Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra patvirtinti 1370 ligos atvejų. Per vakar dieną patvirtinti 20 naujų teigiamų atvejų. SAM praneša, kad per paskutinę parą ištirtas rekordinis asmenų skaičius – net 6040.
R. Lingienė informavo, kad šiuo metu reanimacijoje yra 19 pacientų, 9 jų yra ventiliuojami plaučiai, dar 38 – su deguonies kaukėmis, stacionare COVID-19 sergančių iš viso yra 121.
Šiuo metu Lietuvoje nuo COVID-19 infekcijos mirė 38 žmonės, pasveikę – 357 asmenys, iš jų 72 medikai.
R. Lingienė taip pat patikslino, kad iš viso šiuo metu Lietuvoje COVID-19 infekcija yra užfiksuota 56 gydymo įstaigose – nepriklausomai nuo jos dydžio ir pavaldumo: „40-tyje jų yra tik po vieną atvejį, bet tokiose įstaigose kaip Klaipėdos universitetinė ligoninė yra 68, Ukmergės – 39, Marijampolės – 32, Jūrininkų – 23 atvejai. Taigi iš esmės turime ir tuos skaičius, kurie paralyžiuoja ligoninių veiklą."
Nemenčinėje situacija kontroliuojama
Komentuodama situaciją Nemenčinėje R. Lingienė informavo, kad iš viso nuo jos gyventojų tyrimų pradžios yra ištirti 1954 asmenys.
„Šiuo metu gavome 19 teigiamų atsakymų, skirtumas nuo vakar dienos yra 4. Visi šie atvejai yra susiję su UAB „Vilnika“ židiniu. Čia nuo vakar situacija nepasikeitė, iš viso registruoti 87 atvejai, nustatyti 349 sąlytį turėję asmenys. Vakar gauta informacija apie 5 naujus susirgimo atvejus ir visi jie vienaip ar kitaip susiję su minėtąja siuvimo įmone“, – kalbėjo ji.
Specialistė detalizavo, kad vienoje Vilniaus įmonėje susirgo du darbuotojai, kurie turi sąsajų su UAB „Vilnika“, atlikta epidemiologinė diagnostika, nustatyta mažiausiai 18 sąlytį turėjusių asmenų.
„Bet šių asmenų skaičius dar gali pakisti. Taip pat vienoje Nemenčinėje esančioje parduotuvėje susirgo darbuotojas, kurį laiką buvęs izoliacijoje ir užsikrėtė nuo šeimos nario, kuris dirbo „Vilnikoje“. Dar vienas atvejis – Vilniaus rajono socialinių paslaugų centre, užsikrėtė asmuo nuo šeimos nario, kuris dirbo siuvimo įmonėje, paskutinis atvejis – vėlgi Nemenčinės įmonėje, kuris vėlgi greičiausiai veda į „Vilniką“, – sakė R. Lingienė.
Ji pabrėžė, kad šie atvejai nesusiję su Nemenčinėje atliekamu tyrimu, tie žmonės kreipėsi atskira tvarka, o židinys yra lokalizuotas.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį pranešė, kad Nemenčinės miestelis Vilniaus rajone turėtų išlikti uždarytas bent jau iki savaitgalio, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą.
„Planuojama dar šią savaitę bent jau iki savaitgalio išlaikyti tuos ribojimus, kurie yra, ir jeigu situacija nepablogės, matyt, kad bus sprendžiama dėl to, kad atšaukti judėjimo ribojimus“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministras.
Verta testuoti ir kitus miestelius?
Portalas tv3.lt primena, kad planuojama tirti ir Nemenčinės apylinkių gyventojus. „Taip pat bus tiriami ir ne Nemenčinėje gyvenantys, bet turintys kontaktą su vietiniais žmonėmis. Taigi plačiau bus testuojami aplinkinių apylinkių gyventojai", – antradienį minėjo ministras.
Paklausta, ar nederėtų tirti ir kitų mažesnių Lietuvos miestelių, R. Lingienė pabrėžė, kad imtis turi būti reprezentatyvi: „Tą nustato mokslininkai. Juk ir Nemenčinė neatspindo visos Lietuvos situacijos. Kalbant apie kitus miestelius, juos reikia tirti tada, kai tam išties yra rimtos priežastys. Nemenčinės atveju buvo rimtas besiplečiantis COVID-19 židinys.“
Turi pastabų kitoms gydymo įstaigoms
NVSC atstovė kartu informavo, kad Klaipėdos hospise šiuo metu užregistruota 45 COVID-19 atvejų, serga 33 pacientai ir 12 darbuotojų.
„Taip pat pateikta informacija, kad 4 darbuotojai šį mėnesį teikė paslaugas namuose, jos buvo teiktos 18 pacientų, iš šio sąrašo buvo nustatyta 17 asmenų, kuriems nustatytu laikotarpiu paslaugas teikė įstaigos darbuotoja, kuriai patvirtintas koronavirsas“, – sakė R. Lingienė.
Dar vakar pranešta, kad tam tikra prioriteto tvarka nuspręsta tikrinti visas be išimties stacionarines sveikatos priežiūros įstaigas.
„Vėliau ateis eilė ir ambulatorinėms – nuo didžiausių iki mažiausių. Yra ir tą nurodantis operacijų vadovo sprendimas“, – sakė R. Lingienė.
Jos teigimu, šiandien jau yra patikrinta apie 50 įstaigų.
„Deja, pastabų joms tikrai turime – nėra suformuotos komandos dirbti su atskirais pacientais, neužtikrinami sąlyginai švarūs ir nešvarūs srautai, taip pat neužtikrinamos asmens sveikatos apsaugos priemonės pacientams, tiems, kurie atvyksta į stacionarias įstaigas. Visus duomenis turėtume turėti balandžio pabaigoje“, – kalbėjo ji.
Kviečiame žiūrėti visą SAM spaudos konferencijos įrašą: