Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius pirmadienį sakė manantis, kad Tarptautinio olimpinio komiteto pareikšta pozicija sudaro prielaidas piktnaudžiauti.
„Nemanau, kad tai tas sprendimas, kurio laukė dauguma“, - BNS sakė jis.
Anot E.Urbanavičiaus, didelė dalis tarptautinės sporto bendruomenės tikėjosi draudimo vykti į olimpiadą Rusijos olimpinei rinktinei, tuo pačiu metu paliekant teisę „švariems“ atletams dalyvauti su olimpine vėliava.
„Manau, kad sportininkų atžvilgiu taip būtų išlaikyta galimybė jiems dalyvauti, o būtų aiškiai parodyta pozicija, kad tokio masto kišimasis, tokio masto vyriausybės intervencija į sportą, kai klastojama, kai daromi nusikaltimai, yra netoleruotina“, - kalbėjo E.Urbanavičius.
E.Urbanavičius atkreipė dėmesį, kad Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas dar iki sprendimo priėmimo sakė, jog komitetas ieško „teisinių argumentų“, nors teisinį argumentą pasufleravo Tarptautinio sporto arbitražo teismo sprendimas patvirtinti federacijos draudimą dalyvauti olimpiadoje Rusijos lengvaatlečiams.
„Dopingo vartojimo atvejų yra ir kitose šalyse. Problema ta, kad vyriausybės lygmeniu buvo kišimasis į antidopingo agentūros, į laboratorijos veiklą, kas ir sugriovė Rusijos antidopingo struktūras. Tikrai nėra geras dalykas, kai aukščiausio rango vyriausybės atstovai, praktiškai iki pat ministro, dalyvauja tokiuose procesuose“, - pabrėžė jis.
Anot jo, abejonių kelia Tarptautinio olimpinio komiteto sąlyga, jog dalyvauti vasaros olimpinėse žaidynėse negalės anksčiau dėl dopingo vartojimo bausti atletai, net ir tie, kuriems baigėsi sankcijų galiojimo terminas.
„Tačiau klausimas tuomet, kodėl rusai? Nes anksčiau pakliuvusių yra ir ne rusų, ir kurie jau gali dalyvauti. Tad konkretumo sprendime, manau, nėra daug, jis nėra aiškus. Nuo atsakomybės tam tikra prasme buvo ir nueita“, - kalbėjo E.Urbanavičius.