„Lietuva buvo pirmoji, kuri ištiesė ranką Ukrainai“, – savo kalbą prieš lipant į lėktuvą, kuris gabens į tikrą karo zoną pradėjo politologė Gintarė Narkevičiūtė.
Tarp šešių medikų vykstančių į Kijevą gelbėti žmonių gyvybių taip pat keliauja ir traumatologas Mykolas Liubauskas. Paklaustas, kodėl sutiko keliauti ten, kur gali gyvybei grėsti pavojus, jaunas medikas prisipažino tikęs, kad viskas bus gerai: „Profesionalią pagalbą ten teikia ligoninės. Tačiau trūksta medikų, kurie padėtų masinėms traumoms. Teiksime pagalbą medicininiuose vagonėliuose.“
Greitojoje pagalboje dirbantis vyras apie šią misiją sužinojo iš žurnalisto Gedimino Reklaičio, kuris kartu su Agne Zalanskaite, Žygimantu Zabiela ir G. Narkevičiūte ėmėsi pilietinės misijos.
„Tokių įvykių akivaizdoje visada pirmiausia užplūsta gailestis, tačiau iš karto po to – būtina veikti. Didžiuojamės suradę tiek daug žmonių ir įmonių, kurie nori padėti nukentėjusiems Ukrainos žmonėms realiais darbais. Taip pat svarbu pabrėžti, kad tai – ne vienkartinė akcija, nes išleidę pirmąją gydytojų delegaciją, toliau tęsime paramos organizavimą, prie kurios kviečiami prisidėti visi lietuviai”, – teigė A. Zalanskaitė, kuri taip pat kalbėdama nesulaikė ašarų.
Tuo tarpu į oro uostą išlydėti misijos dalyvių atvažiavo ir Lietuvos nepriklausomybės signataras Emanuelis Zingeris. „Daug Lietuvos žmonių padėjo. Jų sandėliai lūžta nuo milžiniškų vaistų kiekio. Todėl norėčiau pasakyti, kad tie įvykiai, kurie purto Ukrainą yra tokie patys kaip 1990 metais Lietuvoje. Dabartinis jų sąjūdis, manyčiau, laimėjo“, – kalbėjo politikas.
Misija turėtų trukti apie savaitę, tačiau kaip patys organizatoriai teigia, viskas priklausys ir nuo politinės situacijos.
Medikų komandą į Kijevą išlydėjo akcijos iniciatoriai, o palaiminimą misijos dalyviams suteikė buvęs medikas, kunigas Andrius Narbekovas. Kita gydytojų savanorių grupė į Kijevą turėtų išvykti pirmadienį.