Seimas paskyrė naują Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktorę. Ja be didelių diskusijų tapo ilgametė centro darbuotoja Birutė Burauskaitė. 92 Seimo nariai pasisakė už B. Burauskaitės kandidatūrą, 5 susilaikė, prieštaraujančių nebuvo.
Seimo nariai, kalbėdami posėdyje, B. Burauskaitei išsakė tik gražius žodžius. Anot Vytenio Povilo Andriukaičio, jos kandidatūrai į generalinės centro direktorės postą pritaria labai platus spektras žmonių.
Arimantas Dumčius, Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Seime teigė, kad B. Burauskaitė buvo išrinkta iš 11 kandidatūrų.
„Ji visą savo gyvenimą ir veiklą paskyrė šio centro darbui, o sovietiniu periodu buvo pasižymėjusi disidentine veikla, buvo persekiojama, bet išlaikė savo orumą ir įgijo didelę pagarbą tautoje“, - kalbėjo A. Dumčius.
Danutė Bekintienė, prisidėdama prie liaupsių naujajai direktorei ir ragindama visus palaikyti kandidatūrą, pridūrė, kad B. Burauskaitė yra „sąžininga, teisinga, labai reikli pirmiausia sau, o tik po to kitiems“.
B. Burauskaitė yra dirbusi Mokslo tyrimų institute „Termoizoliacija“, Respublikiniame statybos remonto, Melioracijos technologijų darbų trestuose.
Okupacijos metais ji ne kartą tardyta KGB dėl „antitarybinės veiklos“, 1976-1984 m. leido nelegalius leidinius „Laisvės šauklys“, „Perspektyvos“, daugino ir platino antisovietinę literatūrą, palaikė ryšius su rusų, estų disidentais, pasirašė žmogaus teisių gynimo dokumentuose.
B. Burauskaitė taip pat darbavosi Sąjūdžio komisijoje stalinizmo nusikaltimams tirti, vadovavusi Represijų Lietuvoje tyrimo centrui prie Filosofijos, sociologijos ir teisės instituto. Nuo 1997 m. ji dirba LGGRTC. Buvo Liustracijos komisijos narė.
Pagal įstatymą LGGRTC generalinį direktorių premjero teikimu skiria ir atleidžia Seimas. Poste B. Burauskaitė pakeitė į Seimą išrinktą Dalią Kuodytę.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras yra tarpžinybinė valstybės institucija, tirianti visas genocido, nusikaltimų žmonijai ir žmoniškumui apraiškas, Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais, taip pat ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo okupacijoms procesus, inicijuojanti genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą. Centras koordinuoja kitų institucijų vykdomus šiuo įstatymu apibrėžtos srities tyrimo darbus.
Indrė Bungardaitė ir Tomas Čyvas