Kryžių kalno link suka uniformuoti vyrai. Ženklai ant uniformų rodo, kad tai NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys prancūzai. Jie savo naikintuvais saugo mūsų oro erdvę. Kariai iškilmingai išsirikiuoja, susikaupia, kad savo mintis čia paliktų kartu su kalne pastatytu kryžiumi. Lietuvos karinių oro pajėgų kapelionas Prancūzijos karių kryžių pašventina.
,,Kryžių kalne palikti kryžių tapo oro policijos misijos tradicija. Kiekviena šalis čia atvykusi stato kryžių kaip savo junginio sėkmės simbolį, tą patį padarėme ir mes. Kryžius simbolizuoja ne tik sėkmės maldą mūsų junginiui, bet ir draugystę tarp Lietuvos ir Prancūzijos“, - pasakoja Prancūzijos junginio vadas Isaakas Diakite'as.
Lietuvos karinių oro pajėgų kapelionas sako, kad prancūzai – ne vieninteliai, kurie taip pagerbia lietuviškas ir krikščioniškas tradicijas. Tai tampa NATO kariškių tradicija.
“Kryžiaus pastatymas jiems simbolizuoja ir bendražmogiškas vertybes ir krikščioniškas vertybes ir mes visi pasijuntam labai artimi vieni kitiems, nes Kryžių kalnas simbolinė ir šventa vieta, kur jaučiamės labai gerai”, - sako KOP kepelionas Virginijus Veilentas.
Pastačius kalne kryžių įprasta Aukščiauiojo paprašyti malonės. Prancūzijos kariai prašo užtarimo atliekant savo darbą – saugant taiką Baltijos padangėje.
Lietuvos karinių oro pajėgų kapelionas sako, kad karinės piligrimystės tradicijas itin vertina ir Lietuvos kariai.
Maldos ir vilties simbolį – kryžius statyti Kryžių kalne Nato kariai pradėjo dar pirmųjų misijų metu. O karinės piligrimystės ir maldos už taiką šventomis laikomose pasaulio vietose prasidėjo besibaigiant Antrajam pasauliniam karui.