Visgi gamtininkų birželio šalnos nė kiek nestebina. Nors ūkininkai dievagojasi tokių gamtos pokštų sako neregėję gal dešimtmetį, pasak gamtininkų, tai natūralus dėsnis.
„Birželio 5-10 d. visada laukit šalnų. Tai Lietuvoje nuo amžių amžinųjų yra ir šio meto šalnos yra labai dėsningos“, - tvirtina gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
O dabar persikelkime į Valkininkų miškus. Čia girininkas rodo, kokios išsausėjusios samanos ir kiti augalai. Čia gaisringumo klasė ketvirta ir visai nedaug trūksta iki penktos, kuri yra aukščiausia. Tokia padėtis – beveik visoje Lietuvoje. Lietaus miškams labai trūksta.
O kai gaisringumo klasė tokia aukšta, ugniai įsižiebti ypač paprasta. Ir dažniausiai dėl to kalti būna neatsargūs rūkaliai.
Girininkai įspėja žmones miškuose būti itin atsargius. Tokiomis dienomis negalima ne tik kurti laužų, bet ir degtis cigarečių.
Skirtingai nei šalnos birželį, sausra tokiu metu Lietuvoje visgi nėra toks jau įprastas reiškinys. Tradiciškai iki Joninių šalį merkia lietūs, o sausros prasideda liepą.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.