Tai paskelbta po trečiadienį vykusio Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų Lauryno Kasčiūno ir Wladyslawo Kosiniako-Kamyszo (Vladislavo Kosiniako Kamišo) susitikimo.
„Mes tikrai labai džiaugiamės Lenkijos pasiūlymu jungtis prie artimo nuotolio mobilių oro gynybos sistemų „Piorun“ pirkimo. Kaip žinote, oro gynybos sistemų stiprinimas visuose įmanomuose lygmenyse yra mūsų prioritetas“, – per spaudos konferenciją po susitikimo kalbėjo L. Kasčiūnas.
Jis pažymėjo, kad Lietuva jau naudoja senesnės versijos Lenkijos gaminamą oro gynybos sistemą „Grom“. Anot ministro, didelę dalį jų ketinama perduoti Ukrainai.
„Juos reikės keisti modernesnėmis sistemomis, kas ir būtų „Piorun“, tai labai tinka visam mūsų gynybos planavimui“, – sakė L. Kasčiūnas.
Pasak jo, „Piorun“ būtų tinkamas pasirinkimas tiek kuriant nacionalinę diviziją, tiek stiprinant Krašto apsaugos savanorių pajėgas ar svarstant apie didesnę kritinės infrastruktūros apsaugą.
W. Kosiniakas-Kamyszas teigia, kad šiam pirkimui gali būti pasinaudota Europos Sąjungos programa EDIRPA, kuria remiami bendri valstybių narių įsigijimai gynybos srityje.
„Kovosime, kad „Piorun“ ir kita įranga būtų perkama kartu su mūsų sąjungininkais. Sistemos yra labai geros, verta į jas investuoti“, – kalbėjo Lenkijos ministras.
„Piorun“ (liet. „žaibas“) yra Lenkijoje gaminama nešiojama priešlėktuvinė raketinė sistema, ji yra naudojama nuo 2019 metų. Tai yra atnaujintas „Grom“ sistemos variantas.
Estija 2022 metais įsigijo šimtą „Piorun“, pirmosios sistemos ją pasiekė šiemet, apie „Piorun“ įsigijimą yra paskelbusi ir Latvija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!