„Kai tu užmeti tokią, sakykim, interpretacijų grandinę, įveli mus čia visus ir net nededi ant stalo faktų, tai turi kažkokią ir politinę atsakomybę pats prisiimti“, – trečiadienį LRT televizijai teigė ministrės Ingridos Šimonytės pasiūlytas kandidatas į krašto apsaugos ministro postą.
Politikas pažymėjo nesuprantąs tokio ministro žingsnio, turėjusio įtakos ir opozicinių partijų pasitraukimui iš susitikimo dėl lėšų gynybai.
„Man sunku paaiškint. Čia, matyt, pačiam ministrui yra klausimas, bet aš manau, kad buvo padaryta klaida“, – pridūrė L. Kasčiūnas.
ELTA primena, kad iš pareigų pasitraukiantis krašto apsaugos ministras A. Anušauskas šeštadienį pareiškė darbo ministerijoje metu susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“.
„Man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris pas kitus politikus, o Krašto apsaugos ministerija iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“, – kalbėjo ministras, informuodamas, kad apie tai yra perdavęs informacijos ir Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).
Ši savo ruožtu pranešė, kad šiuo metu ikiteisminių tyrimų, susijusių su Krašto apsaugos ministerija (KAM), nėra pradėjusi. Visgi tarnyba patvirtino iš ministerijos sulaukusi informacijos apie Seimo narį Raimundą Lopatą. Pastarasis, tikslinant aplinkybes, antradienį apklaustas kaip liudytojas.
Valdas Vižinis
2 d. ·
Skaičius su keturiais ar penkiais nuliais žmogui dar suprantamas, tačiau su 9 nuliais jis tarsi išplaukia už praktinio suvokimo ribų.
Anksčiau savo veidaknygėje minėjau - Anušauskas nedėjo parašo po auditu, kuriame 3,75 milijardo galimai abejotinai išleistų lėšų.
Tai žmogui kosminiai skaičiai, o KAM pradedamas sieti su kosminio mąsto - todėl neįtikėtino, apgavystėmis - vagystėmis.
Istorija, kuri kaip ir Klonio gatvės, darosi pavojinga pačiai valstybei, todėl ,be jokios abejonės, konservatoriai elgis ir toliau - nieko nenutiko.
Ar sugebės paskandinti tyloje, priklausys tik nuo pačių lietuvių..
Arvydo Anušausko atsistatydinimas, jo paties kalbėjimas pusiau tiesą, ne visą, dozuotą - leidžia konservatoriams gniaužti šią temą viešojoje erdvėje o jam pačiam išlikti kandidatu nuo konservatorių į Seimą sąrašuose. Jį irgi reikia suprasti.
Kaip reikia suprasti ir tai, kodėl milžiniškos korupcinės schemos negalimos kitose valstybės struktūrose - pvz. švietime. Krašto apsauga susaistyta su priesaika, subordinacija ir ypatingu slaptumu. Tai nėra demokratiška - daugybės žmonių žmonių su pilietine pozicijos raiška - institucija.
KAM patikrinimai - ypatingo slaptumo, aukščiausių politikų kontroliuojamų institucijų. O KAM viduje atliktas tyrimas, kontroliuojamas Kasčiūno ir pačios Šimonytės - vėl gali juokinti iš bejėgiškumo.
Pastarųjų dienų Lietuvą sudrebinę milžiniški, iki šiol nematyti korupciniai skandalai liudija, jog VMI, FNTT, kitose priežiūros institucijose nebuvo įmanomi be šių institucijų vadovų tylaus "nematymo" ir gniaužimo tų institucijų viduje. Didžiulės konservatorių įtakos šioms struktūroms.
Neabejotinai, A. Anušauskas buvo atsakingesnis ir diplomatiškesnis, kalbėdamas apie galimą karinę Rusijos agresiją prieš Lietuvą, nei diplomatų korpuso vadovas G. Landsbergis. Kadangi šiemet vyks treji rinkimai, konservatoriams toliau būtina eskaluoti karo grėsmę, siekiant mobilizuoti savo rinkėjus ir reklamuoti save kaip gelbėtojus. Tai - senas kaip pasaulis diktatorių ir politikos manipuliatorių triukas. Tą patį Rusijoje daro ir V. Putinas. Todėl konservatoriai ir nori gynybos ministro poste turėti L. Kasčiūną. Jis tikrai kalbės taip, kaip jiems reikia. Tuo labiau, kad yra politiškai pažeidžiamas dėl savo korupcinių sąsajų su MG Baltic, finansinių lupikautojų interesų atstovavimo Seime ir (buvusių?) nacionalšovinistinių pažiūrų. Pažeidžiamas, reiškia priklausomas nuo politinių šeimininkų norų ir jų naratyvų. Įdomu, ką apie galimo NATO gynybos ministro politinį pažeidžiamumą manys kitos NATO šalys ir pati NATO organizacija? Kad konservatoriams ši aplinkybė, o kartu ir Lietuvos reputacija, nė motais - visiškai akivaizdu.