• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie Darbo partijos bylą kalbama, kai neturima ką pasakyti, teigia Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

Apie Darbo partijos bylą kalbama, kai neturima ką pasakyti, teigia Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

REKLAMA

Taip parlamento vadovė trečiadienį Žinių radijui komentavo prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius apie bylą.

„Visada sakoma apie Darbo partijos bylą, kai neturima ką pasakyti. Manau, kad viešųjų ryšių kompanijos, kurias samdosi prezidentė šiomis dienomis, gali sugalvoti geresnį variantą. (...) Turbūt prezidentė pradeda ruoštis rinkimų kampanijai, tik norėtųsi, kad tai būtų daroma ne iš mokesčių mokėtojų pinigų“, – pareiškė L. Graužinienė.

Prezidentė praėjusią savaitę teigė, kad L.Graužinienės ir kitų Darbo partijos atstovų kritika jos atžvilgiu susijusi su teismo procesu.

„Turiu principą nekomentuoti pareigūnų – nei premjero, nei Seimo pirmininkės – pasisakymų, juos tegu vertina žmonės. Dabar, netiesiogiai ir abstrakčiai atsakydama į jūsų klausimą, galėčiau pasakyti taip: manyčiau, kad mes žinome ir matome, jog Darbo partija yra teisiamųjų suole. Kai kuriems desperatiškiems šios partijos atstovų veiksmams, be jokios abejonės, matyt, daro įtaką tai, kad tas procesas vyksta gana greitai ir yra numatomas jau šio mėnesio gale“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

L. Graužinienė pastaruoju metu prezidentės valdymą vadino panašiu į autokratinį, ne kartą kritikavo D.Grybauskaitę ir kaltino ją arogancija.

REKLAMA

Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus Gedimino Grinos atsakymai į Seimo narių klausimus dėl paviešintos slaptos informacijos antradienį skambėjo keistai, sako Seimo pirmininkė L. Graužinienė.

G.Grina iš esmės atsakė vieninteliu žodžiu – „nežinau“. Pasak L. Graužinienės, kai taip kalba VSD vadovas, atrodo neįprastai.

„Skambėjo tikrai labai keistai. Aš suprantu, kad ne viską pareigūnai gali pasakoti atvirame Seimo posėdyje, bet kai į visus pateiktus klausimus VSD vadovas atsako „nežinau“, iš karto kyla klausimas, ką jis, kaip vadovas, veikia, jeigu nieko nežino? Galbūt buvo galima pasakyti „negaliu atsakyti“? Man susidarė keistas įspūdis“, – trečiadienį Žinių radijui sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

G.Grina antradienį negalėjo atsakyti į septynis Seimo narių klausimus.

„Gavau septynis klausimu. Į pirmą klausimą galėčiau pasakyti tiek, kiek yra rašoma spaudoje, ir nieko negalėčiau pakomentuoti. Atsakymo į antrą klausimą nežinau, į trečią nežinau. Į ketvirtą, penktą, šeštą ir septintą negaliu atsakyti, nes aktiškai nieko nežinau, be to, yra ikiteisminio tyrimo medžiaga“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarai G.Grinos ir generalinio prokuroro Dariaus Valio prašė atsakyti, ar praėjusį ketvirtadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo išsikvietusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorių Saulių Urbanavičių ir Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pirmąjį pavaduotoją Žydrūną Bartkų, ar ji nurodė STT vadovams nereikšti įtarimų savo vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei, ar nurodė generaliniam prokurorui skubiai grįžti į darbą, atšaukti komandiruotę į užsienį bei padaryti įtaką ikiteisminiam tyrimui, ar prezidentė arba jos įgalioti asmenys koordinavo veiksmus su Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos nariais ir VSD pareigūnais, kad būtų panaikinta slaptumo žyma ant pažymos.

REKLAMA

Pareigūnų taip pat teirautasi, ar VSD darbuotojas spalio 30-ąją pateikė D. Ulbinaitei informaciją, kuri kitą dieną šifruotu elektroniniu ryšiu išsiųsta prezidentei, Seimo pirmininkei, ministrui pirmininkui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkui, užsienio reikalų ministrui, Vyriausybės kancleriui.

„Kodėl spalio 31 dieną VSD pareigūnas skambino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto patarėjui ir klausė, ar komiteto pirmininkas jau susipažino su šios pažymos turiniu, o sužinojęs, kad dar ne, ragino kuo skubiau tai padaryti?“ – klausta G. Grinai ir D. Valiui adresuotuose klausimuose.

REKLAMA

Pagal Seimo statutą, parlamentarai turi teisę pateikti klausimus ir reikalauti, kad atskiri Vyriausybės nariai, valstybės kontrolierius, kiti valstybės institucijų vadovai, kuriuos skiria Seimas arba kurių paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, taip pat kiti valstybės institucijų vadovai atsakytų į juos Seimo posėdyje.

Pareigūnai į Seimą pakviesti aiškintis dėl ikiteisminio tyrimo, pradėto BNS pranešus apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę D.Grybauskaitę.

Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų