Anksčiau į Lietuvos banko valdybą buvo paskirtas Nausėdos patarėju dirbęs Simonas Krėpšta. Iš prezidentūros į Ryšių reguliavimo tarnybą kelius atrado Jūratė Šovienė ir Darius Kuliešius, Kęstutis Budrys tapo užsienio reikalų ministru. Tai, ką daro Nausėda, nėra nauja praktika. Panašiai buvo ir su Dalios Grybauskaitės komanda.
Buvusi premjerė Ingrida Šimonytė palygino G. Nausėdos elgesį su JAV prezidento Donaldo Trumpo veiksmais – abejoja, kad G. Nausėdos patarėja gali būti geriausia kandidatė.
Gitano Nausėdos patarėja socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė ne kartą ėjo į Seimo tribūną pristatyti prezidento siūlymų. Tačiau šį kartą Seime ji stojo kaip kandidatė. I. Segalovičienė nori užimti valstybės kontrolės vadovės postą. O ją į šias pareigas siūlo jos dabartinis viršininkas Gitanas Nausėda.
Pirmadienį paaiškėjus šiai kandidatūrai dalis opozicijos ir politikos apžvalgininkų pasipiktino, kad Nausėda elgiasi kaip D. Trumpas ar Viktoras Orbanas – savus žmones sodina į šiltas vietas.
„Tai nėra pirmas paskyrimas ar pasiūlymas, kuris labai artimai susijęs su prezidento politine komanda“, – sako buvusi premjerė Ingrida Šimonytė.
„Čia niekaip nesusiję su politiniais procesais. Aš nesu, nebuvau politinės kažkokios jėgos dalis, ar politinės partijos dalis“, – tikina I. Segalovičienė.
Anksčiau į Lietuvos banko valdybą buvo paskirtas Nausėdos patarėju dirbęs Simonas Krėpšta. Iš prezidentūros į Ryšių reguliavimo tarnybą kelius atrado Jūratė Šovienė ir Darius Kuliešius, Kęstutis Budrys tapo užsienio reikalų ministru.
„Prezidentas atrenka ne savus ar svetimus, o geriausius žmones“, – „Žinių radijo“ laidoje komentuoja prezidento patarėjas Frederikas Jansonas.
„Man sunku įsivaizduoti, kokie buvo kiti kandidatai, jeigu, pasirinkus geriausią kandidatą, buvo pateikta ponia Segalovičienė“, – teigia I. Šimonytė.
Nausėda įvedė „atšalimo“ laikotarpį
Dar daugiau klausimų kilo, mat pats Nausėda buvo įvedęs vadinamąjį „atšalimo“ laikotarpį, kai užkirto kelią tapti ambasadoriais buvusiems ministrams Linui Linkevičiui ir Raimondui Karobliui. „Atšalti“ nuo politikos nurodė ir į teisėjus grįžti bandžiusiam buvusiam ministrui Eimučiui Misiūnui.
„Tai „atšalimo“ laikotarpis – ji prie valstybės kontrolės net „neprišilo“, kad reikėtų „atšalti“, – komentuoja F. Jansonas.
Valdantiesiems kandidatūra tinka. Sako, kad jiems ji buvo pristatyta jau anksčiau.
„Jeigu žmogus kompetentingas, gali atlikti pareigas ir užtikrinti nešališkumą, tai nematau priežasčių kažkam „atšilti“ ar „atšalti“, – teigia premjeras Gintautas Paluckas.
„Nematau aš čia jokio galimo konflikto, kadangi Respublikos Prezidento institucija yra depolitizuota“, – sako Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
Nausėdos žingsnis nėra nauja praktika politikoje
Patenkintas net ir prezidentą kritikuojantis Remigijus Žemaitaitis. Opozicija įtaria, kad įvyko užkulisiniai mainai. R, Žemaitaitis sako, kad ne opozicijai kritikuoti. Priminė ir kad konservatorius Stasys Šedbaras buvo paskirtas Konstitucinio Teismo teisėju, konservatoriams turint daugumą Seime.
Tai, ką daro Nausėda, nėra nauja praktika. Panašiai buvo ir su Dalios Grybauskaitės komanda. Ne vienas jos patarėjas sugrįžo į diplomatinę tarnybą, buvo paskirti ambasadoriais įvairiose šalyse. 2009 m. D. Grybauskaitės rinkimų štabui vadovavo Vitas Vasiliauskas, vėliau D. Grybauskaitė jį pasiūlė į Lietuvos banko valdybos pirmininko postą. O štai buvę jos patarėjai Daiva Ulbinaitė ir Mindaugas Lingė pasuko į politiką – tapo konservatorių partijos nariais.
Nors valstybės kontrolė užsiima auditais, Irena Segalovičienė tokio darbo nėra dirbusi. Iki G. Nausėdos ji dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, dar anksčiau – Kauno mero Visvaldo Matijošaičio komandoje patarėja. Ar iš patarėjos ji taps valstybės kontrolės vadove, paaiškės vėliau, balsuojant Seimui.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

























































































































































































































































