• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kretingos rajone, Kartenos miestelyje, atslūgus potvyniui įgriuvo vienas automobilių tiltų per upę. Tiltas dabar nepravažiuojamas ir užtvertas. Ūkininkai reikalauja iš savivaldybės tiltą sutvarkyti per 2 mėnesius, mat po to jau turės važiuoti juo dirbti savo žemių, o kito privažiavimo tiesiog nėra.

Kretingos rajone, Kartenos miestelyje, atslūgus potvyniui įgriuvo vienas automobilių tiltų per upę. Tiltas dabar nepravažiuojamas ir užtvertas. Ūkininkai reikalauja iš savivaldybės tiltą sutvarkyti per 2 mėnesius, mat po to jau turės važiuoti juo dirbti savo žemių, o kito privažiavimo tiesiog nėra.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Atslūgus didžiuliam potvyniui Kretingos rajone, Kartenos miestelyje įgriuvo tiltas per kairįjį Minijos intaką, Alantą, vedantį kelią. Tai – vienintelis kelias vietos ūkininkams pasiekti savo dirbamas žemes.

„Mums reikia į žemę važiuoti, reikės sėti, 8 ar kiek savininkų žemės. Po 50–80 arų sklypelių yra daug išdalinta“, – teigė ūkininkas Rimantas Kubilius.

Bijo neįvažiuoti į ūkį

Atslūgus vienam didžiausių, kiek pamena vietos gyventojai, potvynių, tiltas transporto priemonėms tapo nebeįveikiamas, mat skersai jo yra įgriuva. Tik pastebėję įgriuvą, seniūnijos darbuotojai iškart užtvėrė tiltą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokia tuštuminė erdvė, nuplautos žemės, dabar labai pavojingas pravažiavimas, praėjimas, bet koks patekimas. Šiuo metu užtverta juosta, pastatytas laikinas užtvaras, kad nebūtų patekimo, pravažiavimo per tiltą. Tilte po potvynio atsirado įgriuva“, – paaiškino Kartenos seniūnė Alina Jonutienė.

REKLAMA

„Kai atsitiko griūtis, susisiekėme su ekspertais dėl to tilto. Jų pirminiais duomenimis, tilto būklė nebuvo kritinė. Didžiausia tikimybė, kad tai – potvynio padariniai, tiltas buvo apsemtas, dėl to atsitiko“, – tikino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Vilma Preibienė.

Šis tiltas veda per Alanto upę į Kartenos piliakalnio slėnį, kuriame savo žemes dirba vietos ūkininkai, vienas jų kasmet tiesiogiai susiduria su potvyniu. Bet šįkart potvynio suardytas tiltas atskyrė jį nuo jo dirbamos žemės, o pavasariniai darbai laukuose artėja. Jei pavasarį bus šilta, jau po dviejų mėnesių, kovo pabaigoje, jis norės važiuoti tiltu dirbti savo žemių. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pavasaris jei šiltas, kovo gale pradės važiuoti sėti. Turėtų sutvarkyti, jei stengsis. Jei ne, kažką patys ūkininkai darys“, – teigė R. Kubilius.

„Su šitų žemių ūkininkais dar neteko bendrauti. Nieko nežinau, jokių pranešimų, nusiskundimų seniūnijoje nebuvo gauta“, – kalbėjo A. Jonutienė.

Vietos valdžia ramina, kad pasistengs iki pirmųjų pavasario darbų tiltą sutaisyti, o jei nepavyks, galbūt įrengs kitą privažiavimą prie turimų sklypų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dabar sprendžiama, kokių imtis darbų, kad sutvarkyti tiltą, jei nepavyktų, įrengti kitą pravažiavimą. Kitokio apvažiavimo, kur nereikėtų kirsti upę, nėra. Tai – vienintelis, bet jis šiuo metu nėra intensyviai naudojamas. Laukai apsemiami ir dirbami tik ūkininkų, gyvenamųjų namų nėra į kuriuos būtinas patekimas. Ir iki piliakalnio nėra pravažiavimo, kadangi visi laukai apsemti“, – pabrėžė A. Jonutienė.

REKLAMA

„Šiuo metu sprendžiamas klausimas, nagrinėjami ne tik artimiausiu metu galimi tilto sutvarkymo darbai, bet ir įvairūs kiti privažiavimo būdai. Iki sėjos tikrai stengsimės viską padaryti, nesukelti kažkokių nepatogumų“, – kalbėjo V. Preibienė.

Daug tiltų – avarinės būklės 

Kretingos rajone apstu net ir nepaplautų potvynių avarinės būklės tiltų, vienas jų – Kretingos centre. Skylės žioji pėstiesiems vaikščioti skirtoje dalyje. Savivaldybės atstovai dievagojasi, kad imsis tvarkyti ir šį tiltą.

REKLAMA

„Kretingoje, Birutės gatvėje rengiamas tilto projektas. Jį tvarkysime savo lėšomis, kaip ir tuos tiltus, kurių blogiausia būklė. O bendrai mūsų tiltų būklė – kaip visoje Lietuvoje. Visų pagerinti savo lėšomis negalėsime, reikalingas valstybės finansavimas, kad būtų galimybė padėti. Praeitais metais pradėjome 49 tiltų mūsų nuosavybėje apžiūrą, atliekami tyrimai, vasario pabaigoje turėsime išvadas apie tiltus“, – tikino V. Preibienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rajono valdžia skundžiasi su visais potvynio padariniais nesusitvarkysianti ir prašo vyriausybės pagalbos.

Potvynis buvo didelis, matom, kasmet kritulių kiekis didėja. Paplauti šlaitai, pylimai pragraužti, atsivėrusios duobės, takeliai nuplauti, kelio šlaitai – dalį esame sutvarkę savo lėšomis, kitą dalį tvarkysime. Problemą reikia spręsit regiono mastu, tai yra ne tik Kretingos, bet ir viso Klaipėdos regiono problema, reikalinga vyriausybės, valstybės nuostata“, – V. Preibienė.

REKLAMA

Kretingos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras tik prieš savaitę atšaukė penkiose rajono seniūnijose dėl potvynio antrąją Naujųjų metų dieną paskelbtą ekstremalią situaciją.

Ją paskelbti prireikė vandens lygiui Minijos upėje ties Kartena viršyti stichinį lygį, o Akmenoje ties Kretinga vandens lygiui priartėti prie jo.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Svarbu xaxolam pinigų yra, o tie tiltai pofik, lai griūna.
agituoja tiltą per sąsiaurį statyt,kai šimtai avarinės būklės…Rupūžės.
Pasekmės jau prasidėjo.. Salantuose dar vienas nepravaziuojamas tiltas sunkvezimiams,o apylankos kelias jau sudarkytas..tiltams pinigų nėra,o visokioms paramoms i užsienį eina
milijardais..arba remontus daro ten kur visai nereikia,perrekontruoja sankryžas sukišdami nerealias sumas pinigų..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų