„Moteris buvo, aišku, persigandusi, nes rakteliai buvo likę viduj mašinos, jinai netyčia trinktelėjo dureles, o šiais laikais automobilis sugeba užsirakinti ir vaikas liko vienas pats, snūduriavo automobilyje, bet jis buvo vienas automobilyje ir mūsų pareigūnai išdaužė stiklą, atidarėm dureles ir perdavėm vaiką mamai“, - pasakojo Valdas Kundrotas, Klaipėdos APGV vyresn. specialistas.
Džiaugėsi, kad buvo vėsu
Ugniagesiai džiaugiasi, kad mašinoje paliktas vaikas ramiai miegojo, buvo saugiai prisegtas ir lauke buvo vėsu.
Kur kas pavojingiau, kai vaikai ar kūdikiai automobiliuose paliekami per karščius.
„Tada yra didžiulis pavojus, todėl, kad vaikas vis tiek verkia, jis prakaituoja, jis atiduoda dalį savo skysčių prakaituodamas, jį gali ištikti hiperterminis šokas, ta prasme, kad jisai perkais, kaip ir saulės smūgis, sakykime taip liaudiškai, ir dėl to gali sutrikti gyvybinės funkcijos, sustoti kvėpavimas“, - pasakojo Nijolė Dambrauskienė, Klaipėdos GMP stoties vyr. gyd. pavaduotoja.
Panašų iškvietimą uostamiesčio medikai ir ugniagesiai yra turėję vasarą.
Ne visi žinotų, kaip elgtis
Kalbinti kalipėdiečiai prisipažįsta, ne visi išlaikytų šaltą protą ir žinotų, kaip elgtis tokioje situacijoje.
Vienas tėtis iškart prisiminė, kad užsirakinus automobiliui padėti gali ir avarinis spynų atrakinimas. Lietuvoje itin skaudžių istorijų, kai vaikai tiesiog „išverda“ nuo karščio palikti mašinose, medikai nepamena, tačiau pasaulyje tokių nelaimių – daugybė.
Jungtinėse Amerikos Valstijose per metus taip žūva net keliolika vaikų. Tačiau net ir trumpam palikti vienus vaikus mašinoje rizikinga. Medikai sako, anksčiau vieni mašinose palikti vaikai neretai apsinuodydavo vaistinėlėje rastais vaistais, apsipildavo esančiais skysčiais, taip pat vieni palikti gali ir susižaloti bet kuo, ką ras po ranka.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: