• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys, konservatorius Kęstutis Masiulis pasipiktino gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sistema, kuria numatoma, jog žmonės, pardavę transporto priemones ar būstus, 15 proc. gautos papildomos sumos atiduotų valstybei.

Seimo narys, konservatorius Kęstutis Masiulis pasipiktino gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sistema, kuria numatoma, jog žmonės, pardavę transporto priemones ar būstus, 15 proc. gautos papildomos sumos atiduotų valstybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis numatyta nuo kitų metų 15 proc. GPM tarifą taikyti asmens pajamoms, gautoms pardavus kilnojamąjį daiktą, jeigu toks daiktas asmens nuosavybėje, naudotas buvo trumpiau nei 3 metus ir asmens pajamoms, gautoms pardavus nekilnojamąjį daiktą, jeigu toks daiktas asmens nuosavybėje, naudotas buvo trumpiau nei 10 metų (šiuo metu numatytas terminas – 5 metai).

REKLAMA

„Seime balsavome dėl įstatymo projekto, kuriuo nuo kitų metų bus įvestas 15 % mokestis parduodantiems automobilius, jei jais naudojosi mažiau nei tris metus ir parduodantiems butus, jei jais naudojosi mažiau nei 10 metų!

Štai ir socdemiškas jautrumas! Įsivaizduokime jaunuolį, kuris baigęs mokslus paima paskolą ir nusiperka vieno kambario butuką, o po to veda, sulaukia vaikučio ir jam reikia didesnio ploto... Tačiau, jei parduos savo butą ir pirks naują – tai turės susimokėti... 15% pajamų mokestį...“, – socialiniame tinkle „Facebook“ stebėjosi K. Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys žadėjo užregistruoti pataisą, kuria šis mokestis būtų panaikintas

Bedė pirštu į Bradauskus

Portalo tv3.lt kalbintas K. Masiulis aiškino manantis, kad valstybė nutarė tiesiog pasipinigauti kitokiu būdu, nepavykus įvesti automobilių mokesčio.

„Mano spėjimas yra toks, kad Bradauskas vyresnysis (Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Bradauskas – tv3.lt) gauna grįžtamąjį ryšį iš Bradausko jaunesniojo (Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Dainoras Bradauskas – tv3.lt), kuris renka mokesčius, ir jie labai stengiasi padidinti mokesčių surinkimą. Yra sveikintina padidinti, bet nesveikintina tokiais būdais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikintina sutelkti dėmesį į tuos, kurie nemoka mokesčių, kurie yra realiai egzistuojantys ir, jeigu ten apie ketvirtadalį ar trečdalį net mokesčių paslepiama, tai tuos tegul juos krapšto“, – komentavo konservatorius.

Įtaria, kad konservatoriui vaidenasi

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko pavaduotojas, socialdemokratas B. Bradauskas portalui tv3.lt teigė, kad 15 proc. GPM tarifas asmenų pajamoms, kurios gaunamos parduodant vienokį ar kitokį turtą, galioja jau seniai, tik keičiasi parduodamo turto naudojimo laikas.

REKLAMA

BFK pirmininko pavaduotojas atmetė K. Masiulio kaltinimus, akcentuodamas, kad Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projekto, kuris yra svarstomas Seime, iniciatorė yra Finansų ministerija, o ne jis ar jo sūnus.

„Jis durnas per visą pilvą, ką tu jam gali pasakyti. Nei čia sūnus dalyvavo tose dalykuose, nei čia ką. Čia yra Finansų ministerijos ir Vyriausybės pateiktas projektas, frakcijoje aš jį irgi kritikavau, kadangi 10 metų turto išlaikymo laikotarpis yra tikrai per ilgas, kai negali parduoti to turto neapmokestinus. Bet nebuvo mano nuomonei pritarta. O K. Masiuliui vaidenasi visą laiką. Sunku pasakyti, ar jis kažkokių ropių apsivalgęs būna, kad mano pavardė kliūna“, – į konservatoriaus pareiškimus reagavo B. Bradauskas.

REKLAMA

Socdemas aiškino, jog jis pats nepalaiko Finansų ministerijos siekio numatyti, kad nuo kitų metų 15 proc. GPM tarifas būtų taikomas asmens pajamoms, gautoms pardavus nekilnojamąjį daiktą, jeigu toks daiktas asmens nuosavybėje, naudotas buvo trumpiau nei 10 metų

„Penkių metų terminas, kuris galioja dabar, tikrai pakankamas, nes 10 metų... Kur yra problema? Per 10 metų žmogus į nekilnojamąjį turtą, sakykime, į namą, įdeda kažkokių kapitalinių pakeitimų – ar stogą reikia taisyti, ar sienas perdažyti, ar dar kažką – ir pasidaro sudėtingas to mokesčio administravimas, kadangi tu idėjai papildomai lėšų palaikymui to namo, tai jas reikia minusuoti, tai kas tai apskaičiuos jas?“, – komentavo B. Bradauskas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų