Planą pirmiausia įgarsino Gabrielius Landsbergis, jį patvirtino partijos prezidiumas, o trečiadienį planas pristatytas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai Seime. Po posėdžio frakcijos seniūno pavaduotojas Andrius Vyšniauskas iš esmės atskleidė manantis, kad opozicija pabijos priešlaikinių rinkimų, bet kvietė oponentus būti drąsiais ir išsibandyti save.
Tokia elgsena vadinama „viščiuko žaidimu“, kai priešininkai išbando vienas kito „kietumą“. Šio principo esmė pasiskolinta iš jaunimo, kai galingus automobilius vairuojantys jaunimo atstovai lekia vienas priešais kitą, o pralaimi tas, kas neišlaiko įtampos ir pasuka į šoną.
„Jeigu opozicija turi drąsos, opozicija privalo balsuoti“, - sakė A. Vyšniauskas.
„Ar mūsų opozicija bijo rinkimų? Mes nebijom. Mes galime būti pasirengę rinkimams per vieno mėnesio laikotarpį. Ar kitos partijos yra pasirengusios išsibandyti save rinkimuose? Galiu garantuoti, kad ne ir dėl to yra tam tikrų abejonių opozicijoje. Kviečiame opoziciją įrodyti, kad jie nebijo rinkimų, nes jie turėtų norėti perimti Vyriausybės vairą“, - po posėdžio pasakojo konservatorius.
„Aš manau, kad opozicijai tai yra didžiulis išbandymas ir aš kviečiu opoziciją nebijoti, įrodyti, kad yra drąsi opozicija, kuri eis ir išsibadys savo stiprybę rinkimuose“, - tęsė politikas.
Paklaustas, ar taip konservatoriai žaidžia „viščiuko žaidimą“, A. Vyšniauskas atsakė taip: „Visa politika yra viščiuko žaidimas“.
Norint paskelbti priešlaikinius rinkimus, Seime reikia surinkti ne mažiau nei 85 balsus. Iki šiol nei opozicija, nei koalicijos partneriai didelio entuziazmo naujiems rinkimams nepareiškė, nors kai kurios frakcijos neatmeta tokios galimybės, kaip paskutinio pasirinkimo varianto.
Pasak A. Vyšniausko, Seimo nutarimas dėl priešlaikinių rinkimų greičiausiai bus registruotas penktadienį. Tačiau Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai neplanuoja nepritarti Petro Gražulio siūlymui dėl priešlaikinių rinkimų, nes laiko tai tiesiog trolinimu.
Portalas tv3.lt primena, kad siūlydami priešlaikinius Seimo rinkimus ir žadėdami Vyriausybės atsistatydinimą, jeigu tokie rinkimai nebus surengti, konservatoriai reagavo į savivaldos politikų čekučių skandalą, kai paaiškėjo, jog savivaldybių tarybų politikai asmeninėms reikmėms naudoja kanceliarijai, kurui ir telefonui skirtas lėšas.
Šią tendenciją atskleidė žurnalistas Andrius Tapinas, pradėjęs domėtis, kaip išleidžiami pinigai, skirti padengti išlaidas, susijusias su savivaldos politikų tiesioginiu darbu. Kai skandalas palietė tris Vyriausybės narius – Jurgitą Šiugždinienę, Gintarą Skaistę ir Simoną Kairį – valdantieji konservatoriai sugalvojo surengti priešlaikinius Seimo rinkimus bei atstaydinti savo Vyriausybę, jeigu rinkimams nebus pritarta. Taip pat pasiryžta sutvarkyti savivaldos politikų finansavimą.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė nusprendė trauktis iš pareigų, G. Skaistė grąžino dalį lėšų, kurių negali pagrįsti turimais dokumentais, o S. Kairys iki šiol nereagavo niekaip.
Pramogautojas griobanas... Eitu su savo vaikais geriau "monopoli" pazaisti, nebegrioves gimtos salies ekonomikos ir ivaizdzio uzsienyje... !!!