• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakeitus kompensuojamųjų vaistų išrašymo tvarką ligoninėje gydomiems pacientams gydytojas galės išrašyti kompensuojamuosius vaistus, kuriais jis buvo ambulatoriškai gydomas iki patekdamas į stacionarinę gydymo įstaigą. Iki šiol, jeigu ligoninėse gydomiems pacientams pasibaigdavo jų lydintiems susirgimams ambulatoriškai gydyti skirti kompensuojamieji vaistai, ligoninėje gydantis gydytojas negalėdavo išrašyti kompensuojamųjų vaistų recepto. Juos galėjo išrašyti tik šeimos gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, dabar gydytojas ligoninėje privalės išrašyti pacientui tuos kompensuojamuosius vaistus, kurie jo ambulatoriniam gydymui buvo skirti ne trumpiau kaip vieną mėnesį iki paguldant į ligoninę.

REKLAMA

Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą gydytojams leidžiama išrašyti receptus skiriant kompensuojamuosius vaistus apdraustiesiems, gydomiems stacionarinėse įstaigose, jei jiems ambulatoriškai gydyti skirti kompensuojamieji vaistai buvo skiriami ne trumpiau kaip vieną mėnesį iki hospitalizacijos. Pasibaigus ambulatoriškai gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų paskyrimo laikui, pacientams, gydomiems ligoninėse, gydantis gydytojas privalės išrašyti (tęsti gydymą) tuos pačius vaistus, kurie buvo skiriami ambulatoriškai gydyti iki gydymo stacionare, kiekvieną kartą ne ilgesniam kaip mėnesio gydymo kursui. Jei paciento gydymą ambulatoriškai gydyti skirtais kompensuojamaisiais vaistais reikės koreguoti, kompensuojamųjų vaistų išrašyti nebus galima - paskirtais vaistais turės aprūpinti ligoninė.

Taip pat, atsižvelgiant į Lietuvos chemoterapijos draugijos pasiūlymus, leidžiama dienos stacionare gydomiems pacientams kompensuojamuosius antinavikinius vaistus išrašyti ilgesniam nei vienos dienos gydymo kursui, kaip numatyta šiuo metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų