• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos atstovai siūlo susitikimus su Lietuvos atstovais, kurių metu būtų surengtos viešosios diskusijos dėl Kaliningrado AE, bet Lietuva į tokius susitikimus neskuba.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Darius Semaška „Žinių radijui“ kalbėjo apie Rusijos atstovų nesąžiningą elgesį šiuo klausimu.

REKLAMA

„Turime nelabai gerą patirtį kelių įvykusių susitikimų, kuriuos iškart mūsų partneriai propagandiniais tikslais išnaudojo, kaip neva įvykusias konsultacijas, t.y. paskelbė, kad lietuviams buvo atsakyta į visus klausimus ir konsultacijos įvyko“, – teigė jis.

D. Semaška atskleidė, kad tuose susitikimuose iš tiesų nebūdavo atsakoma į Lietuvos atstovų klausimus, todėl dabar labai nuosekliai Rusijos prašoma, kad raštu pateiktų išsamius atsakymus į Lietuvos atstovų klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Kol kas mes nesame išsamių atsakymų gavę ir tik kai jie bus išanalizuoti mūsų ekspertų, o kalbame apie labai sudėtingus procesus ir sudėtingus technologinius procesus, tik tada kai bus labai išsamūs atsakymai pateikti į klausimus, kurie numatyti pagal ESPOO konvenciją (Konvencija dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste – red. past.), tik tada bus galima surengti viešas diskusijas ir tik tada bus galima surengti susitikimus, kai galima bus diskutuoti iš esmės apie turinį, o ne vien tik konstatuoti susitikimo faktą ir paskui vien tik juo prisidengti ir sakyti visam pasauliui, kad su lietuviais jau buvo konsultuotasi“, – tikino prezidentūros atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat jis papasakojo, kad praėjusią savaitę Pietų Korėjos sostinėje Seule vykusio viršūnių susitikimo metu buvo bandoma sukelti rūpestį ir atkreipti dėmesį dėl Baltarusijos ir Kaliningrado atominių elektrinių saugumo. Abi šios šalys yra pasirašiusios ESPOO konvenciją, bet Rusija jos nėra ratifikavusi, tik Baltarusija.

REKLAMA

Šiuo metu siekiama, kad Rusija taip pat priimtų šio bendro branduolinio saugumo žaidimo taisykles ir imtų taikyti taip vadinamuosius stress–testus, kuriais yra modeliuojamos ekstremalios aplinkybės ir tikrinama, kaip jėgainė atlaiko įtampas.

„Mūsų pagrindinis instrumentas, siekiant, kad padėtis būtų tinkama, kaip mums atrodo, yra tarptautinės bendruomenės sutelkimas, keliant klausimus mūsų kaimynams. Taigi Seulo susitikimas buvo gera proga atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į tam tikrus konkrečius dalykus, kurie kelia mums nerimą kaimynų vykdomuose branduoliniuose projektuose“, – teigė D. Semaška.

Jis taip pat patikino, kad per pastaruosius porą metų labai nuosekliai Lietuvos atstovai bandė išnaudoti kiekvieną progą pasitelkti tarptautinius instrumentus ir bendruomenę bei kitų valstybių paramą šių dviejų projektų atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų