„Turbūt visa vilkų šeimyna, su vaikais, ir seniai matyt moko vaikus, gena vieną avį, tą papjauna, tuoj šalia būna kita ir matyt kitą, todėl, kad labai, sakau, kitos gyvos avys matos, kad gerklės yra papjautos, kitoms yra papilvės išplėšytos, kitos išvis taip vos eina, yra užvarytos, kruvinos, taip, kad ten darbavosi tikrai ne vienas vilkas“, - situaciją komentuoja Klaipėdos rajono ekologas Remigijus Alšauskas.
Po nakties nebeliko penktadalio bandos. Dar daugybė avių sužalota – jas tenka papjauti, kad gyvūnai nesikankintų. Kelios avys – lyg ir sveikos, bet gerokai vilkų nugainiotos, gali būtų, kad nugaiš.
„Praktiškai bandos nebėr, šįryt Vilkas Dainius, mūsų veterinaras, jis pats šimtą sykių nukentėjęs“, - skundžiasi ūkininkas Darius Ruškys.
Pasak pašnekovo, čia nuo vilkų nukentėję jau kone visi kaimynai: Judrėnų ir Vieviržėnų seniūnijose kasmet pilkiai padaro didžiausių nuostolių rajone. Vietos veterinarijos gydytojui pernai ir šiemet vilkai jau papjovė devynis veršiukus ir lyg tyčia, paties gydytojo pavardė – Vilkas. Šalyje vilkų skaičiuojama pustrečio šimto, bet ūkininkai jau seniai juokiasi iš tokių skaičių: jie mano, kad pilkųjų yra gerokai daugiau. O sumedžioti jų leidžiama labai mažai, pavyzdžiui, pernai visai Klaipėdos apskričiai leista sumedžioti vos tris vilkus. Vilkų medžioklė leidžiama nuo spalio 15-os iki balandžio 1-os dienos.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.