„Vertinu ganėtinai natūraliai. Kadangi esu pranešęs, kad nebekandidatuosiu į partijos pirmininkus, manau, tai turi efektą kaip nueinančio partijos pirmininko. Matyt, tai irgi kažkiek prisideda prie visuomenės vertinimo“, – Eltai teigė G. Landsbergis.
Nors TS-LKD lyderis akcentuoja, kad L. Kasčiūnas yra puikus politikas, tinkamai einantis ministro pareigas, jis kol kas nenori svarstyti, ar šis bendrapartietis galėtų užimti naujojo konservatorių partijos pirmininko poziciją. Pasak jo, šį sprendimą priims partijos nariai ir rėmėjai.
„Laurynas yra puikus politikas, džiaugiuosi, kad jis dabar yra gynybos ministras, tokio žmogaus Lietuvai tikrai reikėjo ir reikia. O dėl partijos pirmininko, tai čia yra šiek tiek ir kita kalba. Partija nuspręs – esame viena iš nedaugelio politinių jėgų, kurios tikrai demokratiškai netgi atviruose rinkimuose renkasi politikus (....). Tai kaip nuspręs partija ir ją remiantys žmonės, tai laikas parodys“, – sakė G. Landsbergis.
„Bet dar tikrai ne tas etapas, reikia užbaigti rinkimus, pažiūrėti, kur mes einame, ar formuojame vyriausybę, ar neformuojame vyriausybės ir prieisime ir prie partijos politinės ateities klausimo“ , – pridūrė jis.
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis L. Kasčiūnas Seimo rinkimuose surinko 95332 pirmumo balsus, o G. Landsbergis – 77458.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų.
Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.
Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14, 99 proc. rinkėjų palaikymą.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjuūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!