• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį jį informavo apie sprendimą vetuoti turto civilinio konfiskavimo įstatymą.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį jį informavo apie sprendimą vetuoti turto civilinio konfiskavimo įstatymą.

REKLAMA

Pasak R. Karbauskio, su šalies vadovu sutarta, kad prezidentas kartu su veto pateiks įstatymo pataisas, o valdantieji „valstiečiai“ toms pataisoms pritars.

„Mes sutarėme su prezidentu, kad vetuos su pataisomis, ir tokiu atveju mes galėsime labai drąsiai tą veto tenkinti ir priimti įstatymą su pataisomis“, – žurnalistams prie Prezidentūros sakė R. Karbauskis.

Seimas antradienį priėmė įstatymą, kuriuo įteisintas turto civilinis konfiskavimas. Už naują Turto civilinio konfiskavimo įstatymą balsavo 73 Seimo nariai, prieš buvo vienas ir keturi parlamentarai susilaikė. Numatyta, kad įstatymas įsigalios šių metų liepą.

Asmens turtą įstatymas leidžia konfiskuoti, jei jis priklauso nusikalstamoms grupuotėms, įtariamas, kaltinamas ar nuteistas už sunkius ir kai kuriuos apysunkius nusikaltimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tai būtų prekyba žmonėmis, plėšimas, turto prievartavimas, vagystės iš patalpų, automobilio vagystės, su kontrabanda, narkotikais susiję ar korupciniai nusikaltimai, nusikalstamasis susivienijimas.

REKLAMA

Taip pat konfiskuoti turtą būtų galima, jeigu jo vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas į projektą įrašė, kad civilinio proceso tvarka gali būti išieškomas ir turtas, įgytas iki įstatymo įsigaliojimo, bet ne anksčiau nei 2010 metų gruodžio 11 dieną. 

Kad civilinio turto konfiskavimo mechanizmas įsigaliotų, įstatymą dar turi pasirašyti prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol Prezidentūra įstatymo nuostatas vertino atsargiai, pažymėdama, kad nereikia skubinti jo priėmimo ir siūlymus tinkamai išdiskutuoti, nes jie susiję su konstitucine turto neliečiamumo vertybe.

Pagal Seimo priimtas pataisas, siekiant užbėgti už akių galimam turto išdalijimui, nustatoma, kad turto konfiskavimo procesas apimtų ir turtą, perduotą vaikams, seneliams, tėvams, sutuoktiniui ar sutuoktinio artimiausiems giminaičiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš pradedant konfiskavimo procesą, būtų atliktas turto tyrimas. Sprendimą dėl to priimtų prokuroras, nustatęs, kad yra pagrindas įtarti, jog turtas yra gautas nusikalstamu būdu ar 100 tūkst. eurų viršija asmens teisėtas pajamas.

Turto civilinio konfiskavimo procesas susidėtų iš dviejų etapų. Pirmiausia asmuo būtų įpareigojamas deklaruoti ir pagrįsti turimą turtą bei pajamas. Jeigu asmuo to nepadaro, būtų kreipiamasi į teismą dėl turto, neproporcingo asmens pajamoms, konfiskavimo.

REKLAMA

Sprendimus dėl įpareigojimo deklaruoti ir pagrįsti turtą bei pajamas skyrimo asmeniui, dėl turto civilinio konfiskavimo, o prireikus ir dėl turto arešto taikymo priimtų teismas. Į teismą dėl minėtų sprendimų turėtų kreiptis prokuroras.

Bylos dėl turto civilinio konfiskavimo būtų nagrinėjamos teisme Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka pagal prokuroro ieškinį dėl viešojo intereso gynimo.

REKLAMA

Karbauskis po susitikimo su Nausėda: jokios konfrontacijos nėra

Jokios konfrontacijos tarp Prezidentūros ir Seimo su Vyriausybe nėra, po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda sako valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Tikrai galiu užtikrinti visuomenę, kad jokios konfrontacijos tarp Prezidentūros ir Seimo bei Vyriausybės nėra, tiesiog yra skirtingos nuomonės dėl ministro J. Narkevičiaus“, – penktadienį po susitikimo žurnalistams sakė R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad situacijos dėl susisiekimo ministro Jaroslovo Narkevičiaus stengėsi išvis neaptarinėti, nes „bet kokiu atveju atsakomybę už ministrą prisiėmė ministras pirmininkas, koalicija padarė savo sprendimą“.

„Valstiečių“ vadovas teigė, kad per daugiau kaip valandą užtrukusį pokalbį su prezidentu aptarė įstatymų projektus, kuriuos teikia Prezidentūra.

„Tam buvo skirtas pagrindinis pokalbio laikas“, – sakė R. Karbauskis.

Prezidentas G. Nausėda penktadienį susitiko su „valstiečių“ lyderiu R. Karbauskiu aptarti bendradarbiavimą su valdančiąja koalicija, politines aktualijas.

REKLAMA

Susitikimo išvakarėse valstybės vadovas sakė, kad susitikimas rengiamas jo iniciatyva, nes jis nori asmeniškai su R. Karbauskiu „pakalbėti apie ateities planus“.

„Manau, kad nepaisant peripetijų, rutininių dalykų, dienos aktualijų, privalome toliau labai atsakingai elgtis prieš tautos žmones, priiminėti sprendimus, įstatymus, kurie būtų jiems naudingi. Ir čia jokiems, sakyčiau, lenktyniavimams, konkuravimams, ar, neduok Dieve, sąskaitų suvedinėjimams nėra vietos“, – sakė G. Nausėda.

Susitikimas rengiamas valdančiajai koalicijai šią savaitę atsisakius atleisti susisiekimo ministrą J. Narkevičių, nepaisant prezidento raginimo tai padaryti.

Valdantiesiems taip pat šią savaitę nepavyko atmesti G. Nausėdos veto dėl žemesnės Seimo rinkimų kartelės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų