„Siūlau tiesiog iš gamtos pasisemti tą grožį, juk šiemet toks ruduo gražus, tiesiog lapai auksiniai, rausvi, gelsvi, raudoni. Iš tų lapų galima pasigaminti gražių papuošalų ir miške samanėlės. Manau,kiekvienam mūsų lietuviui ta samanėlė ir miškas miela“, - pataria floristė Danutė Norvaišienė.
Tautodailininkė moko, kaip iš margaspalvių klevo lapų lengvai ir greitai pasidaryti Vėlinių puokštę. Kuo minkštesni ir drėgnesni bus lapai, tuo lengviau šiuos išeis suvynioti. Specialistai primena - reikia jausti kompoziciją ir skoningai puošti kapus. Esą anksčiau nebuvo mados kapus apkrauti nei gėlių, nei žvakių jūra.
„Tiesiog sutvarkę kapą, jį nugraibstę, žemes patvarkydavome. Ir apdėdavome aplink kapą gražiai eglišakių mažytėm šakelėm ir po to rudenį surastom baltom uogytėm išdėdavome kryželį“, - sako Rasutė Peslekienė.
Renkantis gėles ar jų kompozicijas rekomenduojama nepersistengti. Pagalvoti ir apieorus, mat itin populiarios kapų gėlės - chrizantemos naktį spustelėjus šaltukui jau nebeišsilaiko ir po kelių dienų būna pajuodusios.
„Aš tiesiog patarčiau gal tai dienai nebent lapkričio 1 ar 2 nunešti gyvų gėlių, nieko blogo. Bet po to ta gėlė sušalusi stovi, tiesiog jau tada jokio grožio“, - patirtimi dalinasi tautodailininkė.
Pasak tautodailininkų, kapų nepuošia ir itin ryškios neoninės, sintetinės gėlės, kurių kur ne kur dar pasitaiko. Esą dirbtinės gėlės turėtų būti tik labai geros kokybės, natūralių spalvų. Artėjant lapkričio 1-ajai dalis žmonių iš anksto lanko savo artimųjų ir draugų kapus: vieni renkasi natūralumą, kiti tai, kas gali ilgiau išsilaikyti.
Anot tautodailininkų, svarbiausia akcentuoti ne gėles, o artimo žmogaus prisiminimą. Kuklus žiedelis kartais gali tapti reikšmingesnis už didžiausią ir brangiausią gėlių puokštę.