• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija, nors ir pavėluotai, pripažino Finansinių sandorių mokesčio (FSM) svarbą. Europos socialdemokratai jau nuo 2000 metų siekė, kad bendrijoje toks mokestis būtų įvestas, tačiau tam įnirtingai priešinosi konservatoriai.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis mokestis yra labai svarbus Lietuvai, kadangi orientuotas ne į žmogaus kišenę, bet į  bankus. Jiems teks mokėti tą mokestį, kurį galėtume pavadinti ir kapitalo mokesčiu. Manau, kad bankai nenukentės, o tai taps tarsi priežiūros ar kontrolės priemone. Tai labai svarbu, nes bankai privalo jausti bent dalį atsakomybės dėl finansinės krizės,  prie kurios atsiradimo prisidėjo ir komerciniai bankai“, - sako LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

REKLAMA

Pasak socialdemokratų, dešinieji ilgai vengė kalbėti apie tokio mokesčio įvedimą, bijodami finansinių įstaigų ir bankų nepasitenkinimo, tačiau nutylėdami, jog tai padės nuo krizės nukentėjusiems žmonėms.

„Prieš pagrindinį šios iniciatyvos priešininką, buvusį Lietuvos finansų ministrą ir dabartinį Europos mokesčių ir audito komisarą buvo parengta peticija, kurią pasirašė net 384 tūkst. žmonių. Pagaliau A.Šemeta persigalvojo ir pristatė Europos Komisijos poziciją, pritariančią šiai socialdemokratų iniciatyvai. Apmaudu, kai spartesnį atsigavimą iš krizės ir žmonių geresnio gyvenimo viziją stabdo konservatorių arogancija“, - sako LSDP pirmininko pavaduotojas, partijos tarptautinis sekretorius Justas Pankauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, FMS bus apmokestinti finansiniai sandoriai, siekiant apriboti spekuliacinę prekybą vertybiniais popieriais, kuomet finansinės įstaigos ir bankai net krizės sąlygomis krovėsi milžiniškus pelnus. „Pabrėžtina, kad sandorių mokestis juridiniams asmenims sieks iki 0,05 proc. nuo sandorio sumos, tačiau dėl didelio šių sandorių skaičiaus (2008 m. tai sudarė 70 pasaulio BVP), per metus visose ES šalyse bus surenkama nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų milijardų eurų. Šias lėšas bus galima panaudoti finansų krizės pasekmėms švelninti, naujų darbo vietų kūrimui, valstybės biudžeto deficito mažinimui“, - sako J.Pankauskas.

Daugiau apie FSM: http://www.pes.org/en/pes-action/political-initiatives/financial-reform-economic-policy/financial-transaction-tax

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų