Tokius duomenis rodo „Transparency International“ šių metų Pasaulinis korupcijos barometras. Lietuvoje atliekant tyrimą 2015 metų gruodžio 4 – 2016 metų sausio 28 dienomis buvo apklausti 1501 gyventojas. Tyrimą atliko bendrovė „TNS“.
Apklausa rodo, kad per pastaruosius metus Lietuvoje keturiskart sumažėjo su kelių policija susidūrusių gyventojų (6 proc.), kurie teigia mokėję kyšį pareigūnams, 2013 metais tokių buvo 23 procentai. Tuo metu vis dar kas ketvirtas (24 proc.) gydymo įstaigose apsilankęs gyventojas prisipažįsta kyšį davęs, o prieš trejus metus kyšį sveikatos apsaugoje davė kas trečias pacientas, t.y. 35 procentai.
Vienintelė valstybė Europoje, kurioje kyšininkavimas sveikatos apsaugoje didesnis nei Lietuvoje, yra Rumunija. Rumunijoje kyšį gydytojams prisipažįsta davęs kas trečias pacientas (33 proc.), Latvijoje kyšį gydymo įstaigose mokėjo 13 proc. lankytojų, Estijoje – 5 proc., Lenkijoje – 6 proc., Vokietijoje – 2 proc.
Daugiausiai Europos Sąjungoje kyšininkaujama Rumunijoje (29 proc.), Lietuvoje (24 proc.) ir Vengrijoje (22 proc.). Tiek gyventojų teigia mokėję kyšį bent už vieną viešojo sektoriaus paslaugą: sveikatos apsaugos, teismų, policijos, už oficialių dokumentų gavimą, valstybės apmokamą išsilavinimą, nedarbingumo lengvatą ar kitas socialines lengvatas.
Mažiausiai kyšininkaujama Vokietijoje, Slovėnijoje ir Ispanijoje (po 3 proc.), Kipre ir Portugalijoje (po 2 proc.). Estijoje kyšį yra mokėję 5 proc. gyventojų, Lenkijoje – 7 proc., Latvijoje – 15 proc., Baltarusijoje – 20 proc., Rusijoje – 34 proc.
Tik 7 proc. Lietuvoje kyšį mokėjusių gyventojų apie tai pranešė atitinkamoms institucijoms, 15 proc. atrodo, kad visuomenėje pranešti apie kyšininkavimą yra priimtina. 13 proc. Lietuvos gyventojų palankiai vertina Vyriausybės darbą sprendžiant korupcijos problemą Lietuvoje.
Pasaulinis korupcijos barometras yra „Transparency International“ organizuotas sociologinis tyrimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti žmonių korupcinę patirtį ir jų nuomonę apie šalies institucijų korumpuotumą.